Aptauja
Kā Jūs vērtējat savu dzīves kvalitāti 10 ballu vērtējuma skalā? (10 - izcili, 1 - ļoti, ļoti vāji)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA aicina tiesībsargu Juri Jansonu nenoniecināt pedagogu kompetenci

Trešdiena 18/12/2013

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina tiesībsargu Juri Jansonu neizteikt publiskus apgalvojumus par pedagogu nekompetenci, vadoties pēc dažiem atsevišķiem gadījumiem, tādejādi negatīvi iedragājot kopējo pedagoga profesijas prestižu.

Arodbiedrība aicina tiesībsargu atsevišķus nekompetentu pedagogu gadījumus neattiecināt uz visu nozari un rūpīgāk iedziļināties kopējā situācijā. Valsts valodas centra inspektori konstatējuši septiņus gadījumus, kad skolotājiem valsts valodas zināšanu līmenis ir bijis nepietiekams.

Tiesībsargs uzsvēris, ka no darba būtu jāatlaiž visi skolotāji, kas nepietiekami zina valsts valodu. „Tiem pedagogiem, kas ir nekompetenti un nespēj pietiekamā līmenī nodrošināt mācības valsts valodā, nav vietas izglītības sistēmā. Nekompetents, neizglītots, nespējīgs pedagogs, manuprāt, ir pielīdzināms slepkavam,” intervijā televīzijai minējis tiesībsargs.

Arodbiedrība iestājas par kvalitatīvu izglītību ikvienam, un šāda izglītība nav iespējama bez labi sagatavota, profesionāla, atbalstīta un motivēta pedagoga. Kompetenti darbinieki ir pamats attīstībai, un tā ir darba devēja jeb izglītības iestādes direktora atbildība.

Diez, vai būtu iespējams starptautiskos pētījumos sasniegt augstus Latvijas izglītības kvalitātes rādītājus, ja mūsu pedagogi būtu neprofesionāli un nekompetenti. Tāpat, neskatoties uz katastrofālo resursu un motivācijas samazinājumu krīzes laikā, izglītības kvalitāte Latvijā nav pasliktinājusies, gluži pretēji – atsevišķos indikatoros rezultāti ir pat uzlabojušies.

Arodbiedrība aicina tiesībsargu turpmāk publiski neizteikt neapdomīgus apgalvojumus, bet gan aktīvi iesaistīties izglītības darbinieku interešu aizstāvībā, kā arī sniegt uz zināšanām balstītus ieteikumus, kā kopīgā darbā iespējams uzlabot pedagogu motivāciju strādāt kvalitatīvai izglītībai.

LIZDA uzskata, ka situācijas uzlabošanai izglītībā ir nepieciešams izstrādāt un īstenot skaidru, prognozējamu un atbildīgu izglītības politiku, visos procesa posmos iesaistot sociālos partnerus.

Mēs nevaram rast kopīgus situācijas risinājumus, ja amatpersonas runā vienu, bet domā un dara pavisam citu. Valstī kopumā ir nopietni jādomā par pedagogu motivācijas sistēmu un ir reāli jāveicina darbinieku tālākizglītība turpmākai konkurētspējai Latvijā, kā arī jāveido kvalitatīva darba vide – darba apstākļi, atalgojums, materiāli tehniskais nodrošinājums.

LIZDA priekšsēdētāja: Nav korekti pedagogus nosaukt par slepkavām by Arodbiedriba on Mixcloud