Aptauja
Kā Jūs vērtējat savu dzīves kvalitāti 10 ballu vērtējuma skalā? (10 - izcili, 1 - ļoti, ļoti vāji)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Izglītības vadītāju asociācija atbalsta arodbiedrības prasības valdībai

Trešdiena 08/01/2014

08.01.2014. sanāksmē Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) pauda atbalstu Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) novembrī izvirzītajām prasībām, nepieciešamības gadījumā solot arī atbalstu protesta akcijām.

Nozares darbiniekus pārstāvošās arodorganizācijas pieprasa valdībai izstrādāt visu līmeņu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, katru gadu nodrošinot 10% pieaugumu, līdz tiek sasniegts vidējais ES atalgojums; sākt darbu pie pedagogu atalgojuma sistēmas pilnveides, novēršot esošās neadekvātās darba samaksas atšķirības; parakstīt sadarbības memorandu par akadēmiskā un zinātniskā personāla darba samaksas pārskatīšanu; piešķirt izdienas pensijas sporta, speciālās un pirmsskolas izglītības skolotājiem.

LIZDA un LIVA vadība ir vienisprātis, ka nākamajam izglītības un zinātnes ministram ir jāturpina pārdomāti ieviest līdz šim uzstādītā prioritāte par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu un nozares finansēšanas sistēmas sakārtošanu.

LIZDA valdes un LIVA valdes pārstāvju kopīgajā sanāksmē piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktore Evija Papule, kas iepazīstināja klātesošos ar ministrijas prezentāciju par 07.01.2014. Ministru kabinetā apstiprinātajām Izglītības attīstības pamatnostādnēm 2014. – 2020.gadam.

IZM par Izglītības attīstības pamatnostādnēm 2014.-2020.gadam from Latvian Trade Union of Education and Science Employees