Aptauja
Kā Jūs vērtējat savu dzīves kvalitāti 10 ballu vērtējuma skalā? (10 - izcili, 1 - ļoti, ļoti vāji)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Ministrei Druvietei – skaidru redzējumu par izglītības un zinātnes turpmāko attīstību

Ceturtdiena 23/01/2014

22.01.2014. Saeimas sēdē 64 deputāti nobalsoja par jaunā Ministru kabineta sastāva apstiprināšanu, kurā par izglītības un zinātnes ministru iecelta Ina Druviete. 55% aptaujāto uzskata, ka izglītības un zinātnes ministram ir jābūt skaidram un konkrētam redzējumam par nozares turpmāko attīstību. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība Inai Druvietei vēl, lai pietiek spēka kopā ar sociālajiem partneriem pārliecinoši iestāties par cienīgu darbu izglītības, zinātnes darbiniekiem un nozares attīstību.

Arodbiedrība cer, ka jaunās valdības Deklarācijā ietvertajiem uzdevumiem sekos arī reāli darbi izglītības un zinātnes attīstībai. Lai gan valdībai līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām atlicis nepilns gads, dialogā ar sociālajiem partneriem iespējams vienoties un panākt risinājumus akūtām problēmām nozarē, lai nepiepildītos izglītības un zinātnes darbinieku solītās protesta akcijas pavasarī. LIZDA ir atvērta konstruktīvai sadarbībai ar jauno valdību.

Arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško uzsver, ka arodbiedrības prasības joprojām paliek spēkā un jaunajai valdībai prioritāri jāsāk darbs pie pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika. Lai novērstu esošās neadekvātās darba samaksas atšķirības, valdībai līdz jūnijam jāizstrādā finansēšanas modeļa pamatprincipi, lai attiecīgās izmaiņas varētu iestrādāt nākamā gada budžetā.

Valdībai ir steidzami jāizstrādā starpnozaru programma mazo skolu saglabāšanai un kopā ar sociālajiem partneriem jāpārskata arī akadēmiskā un zinātniskā personāla darba samaksa. Valdībai jārod iespēja piešķirt izdienas pensijas pedagogiem, kuriem darba apstākļi ir īpaši ietekmējoši – sporta skolotājiem, speciālās izglītības skolotājiem, pirmsskolas izglītības skolotājiem.

Kā zināms, Valsts prezidents Andris Bērziņš 06.01.2014. aicināja zemkopības ministri Laimdotu Straujumu veidot jauno valdību, jo ministru prezidents Valdis Dombrovskis 27.11.2013. pēc tikšanās ar prezidentu paziņoja par atkāpšanos no amata. Premjers skaidroja, ka tādā veidā viņš uzņemas politisko atbildību par traģēdiju Zolitūdē.