Aptauja
Kā Jūs vērtējat savu dzīves kvalitāti 10 ballu vērtējuma skalā? (10 - izcili, 1 - ļoti, ļoti vāji)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Parakstīs nodomu protokolu kvalitatīvai izglītībai

Ceturtdiena 06/02/2014

Piektdien, 7.februārī alianses „Vienoti kvalitatīvai izglītībai” dalībnieki diskusijā vienosies par nodomu protokolu, lai līdz Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē beigām kopīgiem spēkiem veicinātu sabiedrības izpratni par kvalitatīvu izglītību un nodrošinātu pārdomātu izglītības sistēmas pilnveidi. Sanāksme notiks no plkst. 11:00, Pašvaldību savienības birojā Rīgā, Mazā Pils ielā 1. Pasākuma video tiešraide tiešsaistē: www.lps.lv/Pasakumi/Tiesraide/

Sanāksmē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško iepazīstinās ar alianses „Vienoti kvalitatīvai izglītībai” mērķiem un aktivitāšu plānu, lai veicinātu Eiropas Izglītības darbinieku arodbiedrības definēto desmit prioritāšu īstenošanu Latvijā.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktore Evija Papule skaidros izglītības kvalitātes aspektus un indikatorus Latvijas izglītības politikas plānošanas dokumentos.

Savukārt UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāra p.i. Baiba Moļņika prezentēs EFA jauno globālā monitoringa ziņojumu, kurā Latvija atrodas to valstu sarakstā, kas progresējušas globālā rīcības plāna „Izglītība visiem” mērķu sasniegšanā un izglītības rādītāju uzlabošanā.

Alianses dalībnieki diskusijā skaidros, kas ir kvalitatīva izglītība, ko ar to saprot Latvijā un kā mērīt izglītības kvalitāti. Tāpat alianse diskutēs par to, kā izglītība ietekmē indivīda un sabiedrības attīstību, un kādas ir globālās un nacionālās izglītības tendences nākotnes izglītībai. Alianses sanāksmē piedalīsies arī IZM parlamentārais sekretārs Andis Geižāns un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Dana Reizniece – Ozola.

Kā ziņots, aizvadītā gada decembrī pēc LIZDA iniciatīvas, Pasaules Izglītības darbinieku arodbiedrības (Education International) starptautiskās akcijas „Vienoti kvalitatīvai izglītībai” ietvaros izveidota atvērta konsultatīva alianse „Vienoti kvalitatīvai izglītībai”.

Aliansi veido LIZDA, IZM, UNESCO LNK, Izglītības kvalitātes valsts dienests, Valsts izglītības satura centrs, Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Vecāku kustība, biedrība „Vecāki par izglītību” un „Vecāku Forums”, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija.

Alianse ir atvērta un aicina pievienoties arī citas nacionālās izglītības organizācijas un partnerus kopīgu mērķu īstenošanai. Līdz šim interesi par pievienošanos aliansei izteikusi arī Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Izglītības vadītāju asociācija un Latvijas Pedagogu dome.