Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA atbalsta Lietuvas kolēģu prasības valdībai un protesta akciju Viļņā

Trešdiena 11/06/2014

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) atbalsta Lietuvas Izglītības darbinieku arodbiedrības (FLESTU-LETU) prasības Lietuvas valdībai par finansējuma palielinājumu nozarei un cienīgu darba samaksu pedagogiem. Atbalstu kolēģiem 18.06.2014. LIZDA delegācija paudīs klātienē, piedaloties Lietuvas izglītības darbinieku protesta akcijā pie valdības ēkas Viļņā.

Lietuvas Izglītības darbinieku arodbiedrība valdībai pieprasa pakāpenisku finansējuma palielinājumu nozarei, lai līdz 2020.gadam tas sasniegtu Eiropas Komisijas, OECD un UNESCO rekomendācijās ieteikto finansējuma līmeni izglītībai – vismaz 6% no IKP. Arodbiedrība pieprasa izstrādāt ilgtermiņa pedagogu darba samaksas paaugstināšanas programmu un uzsākt tās īstenošanu no 2015.gada.

Lai pievērstu politiķu un sabiedrības uzmanību izglītības darbinieku prasībām, arodbiedrība 18.06.2014. rīko protesta akciju pie valdības ēkas Viļņā. Protesta akcijā varētu piedalīties aptuveni 2000 Lietuvas izglītības darbinieku no pirmsskolas, vispārējās, profesionālās, interešu, augstākās izglītības iestādēm, studentu un skolēnu organizāciju pārstāvji, kā arī starptautiskie partneri – šobrīd uzaicināti kolēģi no Latvijas, Igaunijas, Polijas, Ziemeļvalstīm, kā arī Eiropas Izglītības darbinieku arodbiedrības (ETUCE) vadība.

Lietuvas Izglītības darbinieku arodbiedrības starptautisko attiecību sekretāre Tatjana Babrauskiene uzsver, ka arodbiedrība galvenokārt pieprasa palielināt valsts budžetu kvalitatīvai izglītībai, vienlaikus nodrošinot cienīgus darba apstākļus izglītības darbiniekiem. „Ja no valdības puses nesekos atbilstoša reakcija, mēs uzsāksim gatavošanos streikam jaunā mācību gada sākumā,” minēja Babrauskiene.

LIZDA delegācija teju 20 izglītības darbinieku sastāvā piedalīsies protesta akcijā Viļņā, paužot solidāru atbalstu kolēģiem un iestājoties par cienīgu darba samaksu izglītības darbiniekiem.