Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA ar ministri Druvieti pārrunās pedagogu atalgojuma modeļu variantus

Otrdiena 17/06/2014

18.06.2014. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padome tiksies ar izglītības un zinātnes ministri Inu Druvieti, lai pārrunātu iespējamos pedagogu darba samaksas modeļu variantus un konkrētu rīcību visu pedagogu veicamo darba pienākumu cienīgai apmaksai no 2015.gada.

Izglītības un zinātnes ministrija prezentējusi jaunu pedagogu darba samaksas modeļu aprises bez reāliem finanšu aprēķiniem, lai gan pagājuši trīs mēneši kopš darba pie caurskatāmas, godīgas, izglītības kvalitāti veicinošas atalgojuma sistēmas un pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika turpmākajiem gadiem.

Vēl šobrīd no detalizētiem modeļiem, konkrētām aprobācijas iecerēm un darba samaksas paaugstināšanas grafika nav ne miņas, bet papildu valsts finansējuma pieprasījumi jaunajās politikas iniciatīvās ministrijām jāiesniedz Ministru kabinetā līdz 01.08.2014.

Arodbiedrība uzsver, ka jauna pedagogu darba samaksas finansēšanas modeļa aprobācijai, ieviešanai un pedagogu darba samaksas paaugstināšanai 2015. – 2017.gadā ir nepieciešams papildu finansējums, bet valsts budžeta veidošanā papildu līdzekļi joprojām netiek paredzēti.

Latvijā dzīves dārdzība paaugstinās, kā arī no nākamā gada plānots paaugstināt elektrības cenas. Izskatās, ka arī turpmākajos gados izglītības, zinātnes darbinieku darba samaksa turpinās būt viena no zemākajām Eiropas Savienībā. Tāpat valdība joprojām nepilda Augstskolu likuma 78.panta 7.daļu un Zinātniskās darbības likuma 33.2.pantu, kas paredz ikgadēju finansējuma pieaugumu.

Kā ziņots, maija sākumā vairāk nekā 7 tūkstoši izglītības un zinātnes darbinieku protesta akcijā Rīgā pauda savu attieksmi, pieprasot valsts augstākajām amatpersonām ik gadu izglītībai un zinātnei nodrošināt valsts finansējuma 10% pieaugumu cienīgai darba samaksai. Ja Ministru kabinets neieklausīsies arodbiedrības prasībās, tad LIZDA padome lems par turpmākām protesta akcijām.

IZM piedāvātie pedagogu darba samaksas aprēķināšanas modeļi & LIZDA iebildumi un priekšlikumi from Latvian Trade Union of Education and Science Employees