Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Arodbiedrību līderu apsveikumi Skolotāju dienā

Svētdiena 28/09/2014
Ingrīda Mikiško, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja

Esat lepns par to, kas Jūs esat, skolotāj! Ikviens panākums ir tūkstošiem ikdienišķu, neviena nepamanītu un nenovērtētu centienu uzkrājums. Atskatieties uz lietām, ko esat godam paveicis, uz bērniem un jauniešiem, kas izprot lietu kārtību, pielieto iegūtās zināšanas ikdienā, prot uzbūvēt putnu būri, runāt svešvalodā un izvilkt kvadrātsakni. Tajā visā ir arī Jūsu nopelns, skolotāj. Varbūt ikdienā dažreiz Jūs jūtaties viens, zaudējis pēdējos spēkus, lai iemācītu elementāras lietas, bet, kad tas izdodas, ir abpusējs prieks, skolēnu mirdzošās acis un milzīgs paldies. Paldies visiem pedagogiem un akadēmiskajam personālam par Jūsu ieguldījumu mūsu visu nākotnes veidošanā!

Freds van Lēvens, Pasaules Izglītības darbinieku arodbiedrības ģenerālsekretārs
Sveicu visus Latvijas pedagogus un īpaši Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības biedrus Pasaules Skolotāju dienā.
Pasaules Izglītības darbinieku arodbiedrībā (Education International), kurā LIZDA ir bijusi aktīva dalīborganizācija jau daudzus gadus, mēs runājam vienā balsī – izglītības profesionāļiem. Education International darbības pamats ir solidaritāte, apvienojot vairāk nekā 30 miljonus pedagogu 401 arodorganizācijā 171 valstī visā pasaulē.
Kopš pagājušā gada mūsu uzsāktā kampaņa „Vienoti kvalitatīvai izglītībai” ir parādījusi, ka, tad, kad pedagogi visā pasaulē kopā iestājas par kvalitatīvu izglītību ikvienam, valstu valdības un starpvaldību organizācijas ieklausās.
Education International turpinās sadarboties ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu pedagogu stāvokli un veicinātu kvalitatīvu izglītību ikvienam gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Pasaules pedagogu vārdā, es Jums novēlu pārticīgu, mierīgu un veiksmīgu nākotni!


Martins Romers, Eiropas Izglītības darbinieku arodbiedrības direktors

Sveicieni jums no visas Eiropas! Šajā Pasaules Skolotāju dienā mēs visi kopā solidarizējamies, lai aizstāvētu kvalitatīvu izglītību, cienīgu samaksu un darba apstākļus pedagogiem. Nekad agrāk mums nav bijis nepieciešams starptautiski atbalstīt vienam otru, kā tas ir šobrīd. Mēs esam vienā laivā, ar vienu mērķi: mēs vēlamies, lai mūs cienītu kā profesionāļus, ar taisnīgu atlīdzību par mūsu milzīgo atbildību, izglītojot valsts nākotni. Šajā dienā mēs nākam kopā, svinam un atceramies cīņas. Mēs neesam vieni. Mēs esam kopā ar 11,5 miljoniem kolēģu 45 Eiropas valstīs.
Es Jums vēlu priecīgu un spēcīgi vienotu Skolotāju dienu!


Pēteris Krīgers, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs
Rudens ir saspringts laiks – laukos dūc kombaini, cilvēki dārzos steidz novākt ražu un sagatavot krājumus ziemai, bet viena profesija, daudzi desmiti tūkstošu cilvēku, katru rudeni sagaida ar sēšanas un ravēšanas apziņu. Tie ir skolotāji, kas dodas savās ikdienas gaitās, lai sētu jaunajos cilvēkos zināšanas, labo un skaisto, un izravētu ļaunā un sliktā saknes.
Atšķirībā no lauku kopējiem, kam talkā nāk jaudīga tehnika, skolotāji visu ciklu – aršanu, zemes apstrādi, sēšanu veic vieni, pēc tam ar prieku noraugoties uz nobriedušo ražu, kuru bieži vien arī novāc citi, turklāt, tagad vēl arī citās valstīs. Ja lauku saimnieku ražas vērtību nosaka tirgi un tiem atbilstoši tiek noteikta arī peļņa un samaksa par darbu, tad skolotājiem tā ir fiksēta darba samaksa, kas ļoti tālu atrodas no reālās darba novērtēšanas, no taisnīgas samaksas par padarīto darbu.
Mūsu valstī pēdējo gadu laikā ir pieņemts runāt par to, ka izglītības kvalitāte samazinās, skolotāja profesijas prestižs krītas, tajā pašā laikā mūsu skolēni uzvar daudzās starptautiskās olimpiādēs un konkursos, mūsu skolu absolventi sekmīgi stājas ne tikai mūsu valsts augstskolās, bet arī citu valstu labākajās mācību iestādēs. Informācijas tehnoloģijas, transports, kultūra, veselības aprūpe u.c. jomas ir pilnībā konkurētspējīgas gan Eiropā, gan arī pasaulē un par to paldies ir jāsaka skolotājiem, kuri jau daudzus gadus gaida no valdības un arī sabiedrības taisnīgu sava darba novērtējumu.
Pirmā rudens svētku diena skolotājiem – 1.septembris jau aiz muguras, un priekšā vēl viena – Pasaules Skolotāju diena! Arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība pievienojas visiem labā vēlējumiem, atceroties gan savus sirmos skolotājus, gan arī ar prieku un cerībam raugoties uz tiem jaunajiem cilvēkiem, kas tikai tagad uzsāk savas darba gaitas skolās un citās izglītības iestādēs. Vēlam Jums zinātkārus skolēnus, nerimstošu pozitīvu motivāciju darbam un cienīgu darbu un darba samaksu Latvijas izglītības iestādēs!