Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Notiks LIZDA konference par sociālo dialogu un darba apstākļu uzlabošanu pedagogiem

Svētdiena 26/10/2014

29.10.2014. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība rīko konferenci, kurā iepazīstinās ar īstenotajām aktivitātēm cienīgu darba apstākļu veicināšanā izglītības darbiniekiem, runās par sociālā dialoga veidošanas iespējām ar jaunievēlētajām partijām, kā arī apbalvos pedagogiem draudzīgākās izglītības iestādes.

Konferences video tiešraide mājas lapā www.lizda.lv.

LIZDA rīko konferenci, lai veidotu sabiedrības, lēmumu pieņēmēju un izglītības darbinieku lielāku izpratni par sociālā dialoga lomu un nodarbināto sociāli ekonomisko apstākļu uzlabošanu. Konferenci atklās LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete un Norvēģijas Karalistes vēstniecības pārstāve Turid Kristin Lilleng.

Konferencē arodbiedrības pārstāvji iepazīstinās ar LIZDA projektā īstenotajām aktivitātēm cienīgu darba apstākļu veicināšanā izglītības darbiniekiem Latvijā. Savukārt Norvēģijas Izglītības darbinieku arodbiedrības pārstāvji dalīsies pieredzē par sociālo dialogu ar valdību un nesen piedzīvoto vērienīgo pedagogu streiku.

Arodbiedrības uzsver, ka izglītības darbiniekiem ir jābūt cienīgiem darba apstākļiem, kam kvalitatīvi jānodrošina pedagogu profesionālā darbība, lai apmierinātu sabiedrības vajadzības pēc kvalitatīvas izglītības. Cienīgus darba apstākļus var nodrošināt sociālā dialoga ceļā.

Ekonomiste Raita Karnīte sniegs ieskatu par Eiropas Savienības ģeopolitiskās un sociālās situācijas ietekmi uz sociālo dialogu, savukārt politologs Ivars Ījabs dalīsies viedoklī par Saeimas vēlēšanu rezultātiem un sociālā dialoga veidošanas iespējām ar ievēlētajām partijām.

Konferencē LIZDA svinīgi piešķirs arī statusu „Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2014” un pasniegs apliecinājuma plāksnes deviņām izglītības iestādēm, kuru vadītāji – darba devēji – piedalījās arodbiedrības rīkotā konkursā, lai novērtētu pedagogu darba apstākļus.

Konferencē piedalīsies aptuveni 250 dalībnieki, tostarp Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, pedagogi un izglītības iestāžu vadītāji no visas Latvijas, arodbiedrību līderi, augstskolu pārstāvji un zinātnieki, pašvaldību vadītāji un izglītības pārvalžu speciālisti.

Konference notiek LIZDA projekta „Padziļināta izpratne par cienīgu darbu pedagogiem” (līguma Nr. 2012/104573) ietvaros ar Norvēģijas Inovāciju aģentūras un Norvēģijas finanšu instrumenta programmas „Globālais fonds cienīga darba un trīspusējās sadarbības veicināšanai” atbalstu.