Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA pieprasa IZM izstrādāt pedagogu algu paaugstināšanas grafiku

Trešdiena 08/07/2015

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) atkārtoti pieprasa Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) kopā ar pedagogu darba samaksas aprēķināšanas jauno modeli steidzami izstrādāt pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, kurā uzskatāmi un konkrēti norādīta izglītības darbinieku garantiju izaugsme turpmākajiem trim gadiem. Grafika izstrādi 02.07.2015. tikšanās laikā ar LIZDA pārstāvjiem atbalstīja arī ministru prezidente Laimdota Straujuma. Tāpat arī Finanšu ministrijai nav būtisku iebildumu pret grafika izstrādi, aicinot IZM norādīt tā fiskālo ietekmi.

Pamats grafika izstrādes pieprasīšanai ir arī Izglītības likuma 53.panta 2.punkts (grafiks), Laimdotas Straujumas pirmās vadītās valdības deklarācijas 20.punkts (grafiks) un šobrīd otrās valdības deklarācijas 31.punkts (motivācijas sistēma), LIZDA un partiju noslēgtās vienošanās (grafiks), IZM pedagogu darba samaksas aprēķināšanas modeļa un pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izstrādes darba grupas darba plāns (grafiks), Izglītības attīstības pamatnostādņu 2014. – 2020.gadam III nodaļas 1.2.punkts (motivācijas sistēma), LIZDA 2013.gada novembra prasība valdībai sākt darbu pie pedagogu atalgojuma sistēmas pilnveides, novēršot esošās neadekvātās darba samaksas atšķirības un kopā ar sociālajiem partneriem izstrādājot visu līmeņu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku.