Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA paudusi atbalstu Lietuvas arodbiedrībām

Ceturtdiena 10/09/2015

Vairāki Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pārstāvji, tajā skaitā LIZDA (Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība), pauda savu atbalstu Lietuvas arodbiedrībām, piedaloties 10. septembra protesta akcijā “Nē -  verdzībai darbavietā”.

LIZDA ar citiem LBAS pārstāvjiem piedalījās kaimiņvalsts rīkotajā protestā - gan piedaloties vērienīgā gājienā pa Ģedimina ielu Viļņā, gan vienlaicīgi ar norisēm Rīgā, piketējot pie Lietuvas vēstniecības. 

Protesta akcijas dalībnieki iestājās pret Lietuvas valdības centieniem mazināt darbinieku garantijas, liberalizējot darba attiecības un ierobežojot arodbiedrību tiesības. 

LIZDA un LBAS pauž pilnīgu atbalstu Lietuvas arodbiedrībām to centienos aizsargāt Lietuvas darbiniekus. LBAS aicina Lietuvas valdību un visus politiskos līderus Darba likuma izstrādes procesā ievērot sociālā dialoga, Starptautiskās Darba organizācijas (SDO) konvenciju principus, ES direktīvas un citus starptautiskos noteikumus un regulas, lai netiktu samazinātas un ierobežotas darbinieku tiesības un garantijas, kā arī arodbiedrību tiesības un aktivitātes.

Bildes no protesta akcijas norisēm Viļņā un piketa pie Lietuvas vēstniecības Rīgā