Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   PINTSA atbalsta pedagogu algu jauno modeli virzīt apstiprināšanai līdz ar valsts budžetu 2016.gadam

Ceturtdiena 17/09/2015

Pēc Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) ierosinājuma Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) uz ārkārtas sēdi sanāca Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadome (PINTSA), lai pārrunātu pedagogu darba samaksas jauno modeli un LIZDA priekšlikumus tā uzlabošanai. PINTSA vienojās, ka ministru prezidentes L.Straujumas vadītajai darba grupai modeļa  priekšlikumus un pedagogu algu paaugstināšanas grafiku jāvirza apstiprināšanai līdz ar valsts budžetu 2016.gadam. Apakšpadomes sēdē tika uzsvērts, ka papildus finansējums modelim ir jāparedz IZM budžetā, nevis no pozīcijas neparedzētiem gadījumiem.

Sēdē tika runāts arī par 2015.gada budžetā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem rezervēto 3 miljonu eiro pārdali mazo skolu atbalstam, augstākajai izglītībai, zinātnei. Kā zināms, 3 miljoni eiro valsts budžetā rezervēti kā līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, kas tiktu pārdalīti pedagogu darba samaksas nodrošināšanai pēc darba samaksas modeļa aprobācijas procesa beigām, un pēc attiecīgu normatīvo aktu pieņemšanas Ministru kabinetā. Tā kā jaunais finansēšanas modelis netiek ieviests 2015. gadā, LIZDA vairākkārt uzsvērusi, ka šie līdzekļi jāizmanto, lai mazinātu kādu no problēmsitācijām izglītības sektorā jau tuvākajā laikā. PINTSA pauda atbalstu šā finansējuma saglabāšanai nozarei. 

PINTSA ir Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes institucionālās sistēmas sastāvdaļa, kurā darbojas valdības, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvji.

Priekšlikumi par pedagogu atalgojuma jauno modeli from Latvian Trade Union of Education and Science Employees