Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIVA pievienojas LIZDA viedoklim

Piektdiena 25/09/2015

LIVA uzskata - laikā, kad valstī tiek palielināta minimālā alga, nepieciešams palielināt finansējumu pedagogu atalgojumam, taču pedagogu atalgojuma jaunais modelis diemžēl nav izstrādāts līdz galam un būtiski sociālo partneru priekšlikumi modeļa pilnveidošanai nav ņemti vērā. Sociālie partneri - LLPA, LPS, LIZDA un LIVA - vairakkārt aicinājusi IZM turpināt diskusijas un darbu pie jaunā modeļa izstrādes un priekšlikumus, kurus ierobežotā finansējuma dēļ nav iespējams iekļaut pedagogu darba samaksas modelī 2016.gadā, iestrādāt MK apstiprinātā pedagogu algu paaugstināšanas grafikā, noradot konkrētus laikus šo priekšlikumu realizēšanai.

Premjeres L.Straujumas vadīta darba grupa šobrīd dara darbu, ar ko vajadzēja sākt jaunā modeļa izstrādi, - apzina esošo situāciju - cik sakārtots ir skolu tīkls Latvijā, kāds ir pašvaldību finansiālais ieguldījums sava novada izglītības attīstībā, kā pašvaldības vērtē esošo un jauno pedagogu atalgojuma modeli (kādi būs katras pašvaldības ieguvumi un zaudējumi). Dzirdētais jau notikušajās darba grupas sēdes liecina, ka viedokli ir neviennozīmīgi un pretrunīgi.

Ja IZM uzskata, ka modelis gatavs ieviešanai, tad šobrīd, būtiski jaunā modeļa priekšrocības un ieguvumus skaidrot nozares cilvēkiem, taču situācija, kad Latvijas pedagogi gatavojas streikam, liecina, ka šāda komunikācija starp IZM un nozari nav bijusi pietiekami veiksmīga.
 
LIVA atbalstīs Latvijas pedagogus. 
 
*Šī raksta oriģinālais avots: http://www.livao.lv/