Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA atbalsta LVSADA lēmumu par piketu un gatavošanos streikam

Ceturtdiena 22/10/2015

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pilnībā atbalsta Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) Padomes sēdē pieņemto lēmumu rīkot protesta akciju pie Saeimas un gatavoties nozares streikam.

LIZDA redz, ka abas nozares šobrīd saskaras ar vienu un to pašu netaisnīgo attieksmi – tās tiek pozicionētas kā valsts prioritātes, taču 2016. gada valsts budžeta projektā tām atvēlēti nepietiekoši finanšu resursi.

Ņemot vērā, ka 2016. gada budžeta projektā veselības nozarei atvēlēti vien 3,0% procenti, kas ir vēl mazāk kā tika atvēlēts 2015. gadā (3,1%), un redzot, cik nekonkurētspējīgs ir vidējais atalgojums nozarē strādājošajiem, LIZDA uzskata, ka LVSADA lēmums rīkot piketu un gatavoties streikam ir pilnībā pamatots. 

22. septembrī LIZDA lēma par streika procedūras uzsākšanu, jo līdzšinējās metodes – konstruktīva sadarbība, sociālais diologs, slēgtas vienošanās, piketi - nav devušas nekādus rezultātus.