Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA un pārējās nozaru arodbiedrības atbalsta LVSADA protesta akciju

Otrdiena 27/10/2015

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), kopā ar pārējiem nozaru arodbiedrību pārstāvjiem, 27. oktobrī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) Valdes sēdē lēma atbalstīt Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) prasības par iedzīvotāju tiesībām uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi un atbalstīt 3. novembrī rīkoto LVSADA protesta akciju pie Saeimas. LIZDA biedri varēs paust savu atbalstu LVSADA pēc brīvprātības principa piedaloties protesta akcijā. Ņemot vērā, ka LIZDA un IZM sociālais dialogs ir iestrēdzis, LIZDA uzsākusi streika procedūru, un šobrīd nesaskaņotie jautājumi tiek risināti Izlīgšanas komisijā.
 
LIZDA redz, ka abas nozares šobrīd saskaras ar vienu un to pašu netaisnīgo attieksmi – tās tiek pozicionētas kā valsts prioritātes, taču 2016. gada valsts budžeta projektā tām atvēlēti nepietiekoši finanšu resursi.
 
Gan LIZDA, gan LVSADA ir nolēmušas protestēt pret pastāvošo situāciju. Ja netiks risināti akūtie jautājumi abās nozarēs, tas nākotnē negatīvi ietekmēs pakalpojumu pieejamību, kvalitāti, kā arī nozaru turpmāku sekmīgu un ilgtspējīgu attīstību.
 
Kā ziņots iepriekš, 3.novembrī no plkst. 8.30 līdz plkst. 10:00 LVSADA pie Saeimas rīkos protesta akciju sapulces veidā ar tiesībām skaļi paust viedokli. Akcija tiks rīkota laikā, kad Saeima lems par nākamā gada valsts budžetu pirmajā lasījumā. Savukārt, nākamā LIZDA un IZM izlīgšanas komisijas sēde paredzēta 29. oktobrī.