Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Streiku atbalsta arī vecāki

Ceturtdiena 12/11/2015

Vecāki atbalsta streikot gatavos skolotājus un sagaida, ka streika dienā bērniem, kuriem nebūs iespējas palikt mājās, tiks nodrošināta iespēja atrasties skolā, aģentūrai LETA pauda biedrības "Vecāki par izglītību" pārstāve Silvija Titova-Treija.
 
Viņa uzsvēra, ka vecāki ir noguruši no reformu solīšanas. "Reformas būtu jāpabeidz, skolotājiem nodrošinot cilvēka cienīgu atalgojumu," sacīja Titova-Treija.
 
Atskatoties uz iepriekšējiem izglītības sektora streikiem, viņa atgādināja, ka arī toreiz vecāki atbalstījuši skolotājus, jo "abiem ir viens mērķis - audzināt bērnus". Titova-Treija norādīja, ka iepriekšējās streika reizēs skolotāji bija organizējuši bērnu pieskatīšanas klasi, līdz ar to arī šajā reizē tiek sagaidīts šāds scenārijs.
 
Titova-Treija norādīja, ka iepriekšējās streika reizēs skolotāji bija organizējuši bērnu pieskatīšanas klasi, līdz ar to arī šajā reizē tiek sagaidīts šāds scenārijs.
Vecāki ir pārliecināti, ka bērniem nav jācieš no pieaugušo neizdarībām. "Tās ir varas un skolotāju savstarpējās attiecības un nesapratne," sacīja biedrības pārstāve, uzsverot, ka būtiski būs saprast, kāda būs varas pārstāvju reakcija saistībā ar streiku un vai ar to būs izdevies kaut ko panākt.
 
Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) apzinās, ka ne visi izglītojamo vecāki atbalsta šādu ministrijas un arodbiedrības nesaskaņu galējo izpausmi, tāpēc LIZDA ir aicinājusi uz pārrunām vairāku skolēnu vecāku apvienību pārstāvjus, lai skaidrotu šī lēmuma pamatotību un iebildumus attiecībā uz ministrijas izstrādāto pedagogu darba samaksas modeli.
 
Tikšanās ar vecāku organizāciju pārstāvjiem notiks šī gada 16. novembrī, Brīvo arodbiedrību ēkā Bruņinieku ielā 29/31 502. kabinetā. 

Šobrīd ir zināms, ka sanāksmē piedalīsies pārstāvji no Latvijas vecāku kustības, Latvijas vecāku foruma, Mazākumtautību vecāku foruma, Māmiņu kluba un mammamuntetiem.lv