Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIVA paudusi atbalstu pedagogiem, kuri gatavi piedalīties streikā

Ceturtdiena 12/11/2015

Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas (LIVA) prezidente Ilze Kalniņa aģentūrai LETA ziņojusi, ka skolas direktora pienākums ir vadīt skolas darbu, nevis piedalīties streikā, tādēļ skolu direktori, LIVA biedri, varētu nepiedalīties brīdinājuma streikā 27. novembrī,  tomēr LIVA paudusi atbalstu skolotājiem, kuri gatavi tajā piedalīties.
 Kalniņa uzsvēra, ka LIVA atbalsta skolotāju centienus uzlabot savu situāciju izglītības sektorā.
"Visvieglāk ir nedarīt neko un tad gausties, ka nekas nemainās. Nevar pateikt, vai streiks ir pareizākais variants, bet nepareizāk ir nedarīt neko," sacīja Kalniņa.
Viņa ir pārliecināta, ka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un LIVA ir darījusi pietiekami daudz, lai ar citādām metodēm panāktu sektora problēmu risinājumu - piedalījusies darba grupās, sūtījusi priekšlikumus jaunajam pedagogu darba samaksas modelim utt.
Tomēr jautājumā par to, vai LIZDA un LIVA ir atbildīgas par to, ka neviens no iesāktajiem darbiem - ne jaunais modelis, ne esošo normatīvo aktu uzlabošana - nav novests līdz galam, Kalniņa uzsvēra, ka atbildība par to jāuzņemas Izglītības un zinātnes ministrijai.