Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LZA atbalsts brīdinājuma streikam

Piektdiena 27/11/2015

Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis rudens pilnsapulces atklāšanā izteicis morālu atbalstu Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) rosinātajam streikam. LZA prezidents atzīmēja, ka šī streika motivācijā pirmoreiz atskan ne tikai vēlme konfrontēt nozares ministrijas politiku ar izglītības darbinieku prasību pēc taisnīgas samaksas, bet arī atgādinājums par LZA, LZP un pie Ministru prezidenta biroja izveidotās Pētniecības un inovāciju stratēģijas padomes gan Saeimai, gan valsts izpildvarai vairākkārt izteiktajiem brīdinājumiem par zinātnei katastrofālajām sekām, kas iestāsies Zinātniskās darbības likuma nepildīšanas un starptautiski fondēto līdzekļu nepilnīgas apguves dēļ. 

O.Spārītis uzsvēra, ka "streiks notiks, un tam ir izteikts mūsu politisks atbalsts, taču pastāv šaubas, vai tas nesīs vēlamo rezultātu. Ar šīm sūrajām prognozēm visos līmeņos gan izpildvaru, gan politiķus ir brīdinājis akadēmiķis Ivars Kalviņš, un šajās dienās kārtējo reizi savai valdībai to atgādina arī LZA."

LZA atbalsta vēstule lasāma šeit.