Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA padomes tikšanās ar IZM ministru Kārli Šadurski - pedagogu darba samaksas modeļa izvērtējums

Piektdiena 20/05/2016

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) padomes biedri trešdien (18.05.2016) padomes sēdē, kurā piedalījās izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, pauda neizpratni, kādā veidā direktoriem pašlaik plānot nākamo mācību gadu, lai viņu darbiniekiem, proti, skolotājiem, būtu skaidrs, kas viņus sagaida septembrī. Šāda neizpratne ir tāpēc, ka vēl nav zināms, vai jaunais modelis tiešām tiks apstiprināts un ieviests.

Šadurskis skolu direktoriem ieteica patlaban nākamo mācību gadu plānot pēc diviem modeļiem - gan pēc spēkā esošā, gan arī pēc jaunā.
 

Jaunais skolotāju atalgojuma modelis paredz, ka turpmāk uz vienu skolotāju būs jābūt vairāk skolēnu nekā šobrīd. Tiks ieviestas sešas dažādas proporcijas atkarībā no teritoriālā iedalījuma – vismazāk bērnu uz skolotāju drīkstēs būt mazapdzīvotajos lauku reģionos, vislielākie koeficienti attiecīgi būs Rīgā un republikas pilsētās.
 
Pēc tikšanās ar ministru Kārli Šadurski, LIZDA ir apkojusi pedagogu darba samakas modeļa ieguvumus, zaudējumus un neskaidrības. 

Lizda izvērtējums from Latvian Trade Union of Education and Science Employees