Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA vadībā jaunas vēsmas

Trešdiena 15/06/2016

Ņemot vērā līdzšinējā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja vietnieka Edgara Grigorjeva atkāpšanos no amata, no 16.06.2016. par priekšsēdētāja vietnieci LIZDA padome ievēlējusi līdzšinējo arodbiedrības eksperti sociāli ekonomiskajos jautājumos Ilzi Priževoiti. Viņa no 30.06.2016. būs arī priekšsēdētājas pienākumu izpildītāja, jo LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga dosies grūtniecības atvaļinājumā.

2015.gada jūnijā kopā ar Ingu Vanagu arodbiedrības kongresā Edgars Grigorjevs tika ievēlēts LIZDA vadībā, bet darbu arodbiedrībā viņš uzsāka 2010.gada jūlijā kā sabiedrisko attiecību speciālists. Grigorjevs atkāpšanās uzrunā skaidroja: “Lieliskākās lietas nekad nerodas mūsu komforta zonā. Dzīve mūs nostāda dažādās situācijās un izaicinājumos, tādēļ pirms kāda laika esmu pieņēmis personisku lēmumu atkāpties no priekšsēdētāja vietnieka amata. Esmu pateicīgs par dotajām iespējām un patiesi no sirds atvainojos biedriem par iespējamas vilšanās sagādāšanu. Mans lēmums ir izsvērts un nav nācis viegli, taču organizācija attīstīsies un joprojām visi svarīgākie lēmumu tiks pieņemti LIZDA padomē.” 

Ilze Priževoite darbu arodbiedrības birojā kā eksperte uzsāka 2012.gada maijā, līdz šim aktīvi strādājot pie izglītības un zinātnes darbinieku darba samaksas un sociālo garantiju jautājumiem, piemēram, pedagogu darba samaksas modeļa un atzinumu gatavošanas par nozares finansēšanas normatīvo aktu projektiem. Priževoite savulaik veikusi arī pētījumu par pedagogu darba samaksu ietekmējošiem faktoriem vispārējās izglītības iestādēs Latvijā.