Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA ir pret pedagogu šķelšanu

Pirmdiena 27/06/2016

Pēc vairākkārtēja LIZDA lūguma 30.jūnijā beidzot notiks Ministru prezidenta Māra Kučinska un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) tikšanās ar LIZDA pārstāvjiem. Tās laikā tiks pārrunāti būtiskākie jautājumi izglītības un zinātnes jomā, t.sk., pedagogu darba samaksas sistēmas pilnveide. LIZDA pauž cerību, ka pēc sarunām būs rasti risinājumi, panāktas vienošanās un būs skaidri zināms, kādas pārmaiņas pedagogus sagaida jaunajā mācību gadā.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga: “Mēs iestājamies par pedagogu darba algas palielināšanu, bet esam pret pedagogu šķelšanu - uzskatām, ka ir jābūt vienlīdzībai. Pašreizējos MK noteikumu projektos ir nevienlīdzības principi: pedagogu darba algā, slodzes veidošanās principos un atalgojuma palielināšanas termiņos. Apzināmies, ka izvirzītos mērķus, kas attiecas uz pedagogu darba samaksu, nav iespējams sasniegt viena gada laikā, tādēļ esam par pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izstrādi un tā apstiprināšanu atbilstoši Izglītības likuma 53.panta otrajai daļai.”

LIZDA ir neapmierināta, ka netiek ievēroti nekādi termiņi, jo sākotnēji tika solīts, ka pedagogiem skaidrība par atalgojuma modeli būs līdz mācību gada beigām, bet patlaban šis termiņš ir atlikts līdz 5.jūlijam. LIZDA norāda, ka nav korekti pedagogus turēt neziņā par algas un slodzes apmēru.