Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA aicina daļu no “deputātu kvotu” finansējuma novirzīt pedagogu izdienas pensiju nodrošināšanai

Pirmdiena 12/09/2016

2016.gada 23.augsutā Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) izsūtīja vēstuli Nr.96. ar priekšlikumiem 2017.gada budžetam. Savukārt balstoties uz 2016.gada 6.septembrī izskanējušo informāciju par “deputātu kvotām” un ņemot vērā deputātu iespēju piešķirto finansējumu novirzīt valstij svarīgo jautājumu risināšanā, LIZDA aicina rast iespēju nodrošināt izdienas pensijas pedagogiem ar 30 gadu pedagoģisko darba stāžu saskaņā ar Saeimā pirmajā lasījumā apstiprināto redakciju jau ar 2017.gada 1.janvāri. Kā arī rast iespēju pakāpeniski uzsākt finansēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksu no valsts budžeta.

LIZDA ir aicinājuma vēstules ir nosūtījusi Frakcijai “Vienotība”, Zaļo un zemnieku savienības frakcijai, Nacionālās apvienības ”Visu Latvijai!”-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijai, Frakcijai “Saskaņa”, Frakcijai “No sirds Latvijai” un “Latvijas Reģionu apvienības” frakcijai.