Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Inga Bite apmeklē Rīgas Kristīgā sākumskolu LIZDA akcijas "Skolas diena 2016" ietvaros

Trešdiena 28/09/2016

“LIZDA akcijas” Skolas diena 2016" ietvaros 26.oktobrī viesojos jaukajā Rīgas Kristīgajā sākumskolā. Uzklausīju skolēnu ieteikumus deputātu darbam. Sākot ar to, ka stundām no rītiem vajadzētu sākties 10os un beidzot ar jauniešu alkoholismu un ar to saistītajām sociālajām problēmām laukos. Grūti atbildams bija skolotājas Ilzes Brences jautājums par to, vai skaitliski lielākās klasēs tiešām iespējams gūt labākus rezultātus, kā to "stāsta" pašreizējais Izglītības un zinātnes ministrs. 


Domāju, ka noteikti nē. Skaitliski lielā klasē bērns varbūt var ātrāk "izšļūkt cauri" izglītības sistēmai ar lielāku cerību, ka tā viņu nesabojās un nesalauzīs. Bet tā nevar iegūt pamatu turpmākajai dzīvei. Taču vai mūsu skolas vispār to piedāvā? Vai tas zināšanu kalns (pat pieņemot, ka tas tur ir) tiešām ir tas pamats, ko mēs gribam redzēt savos bērnos? Es savos bērnos vēlos redzēt vēlmi un spēju apgūt jauno. Interesi par pasauli un apziņu, ka visu dzīvē nepieciešamo viņas var apgūt un iemācīties, visu nesaprotamo izprast. Jo zināšanas nav konstants lielums, tās nepārtraukti mainās un zaudē aktualitāti. Mūsdienu bērniem jāiemācās ar to dzīvot!"  

Inga Bite, 12. Saeimas deputāte

Bildes no deputātu vizītēm izglītības iestādēs!