Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA lūdz, lai valdība veic savlaicīgu sociālā atbalsta programmas pedagogiem 60+ normatīvo aktu izstrādi

Trešdiena 05/10/2016

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ir iepazinusies Valsts izglītības informācijas sistēmā ar pašvaldību apstiprinātajiem datiem par izglītojamo skaitu uz š.g. 1.septembri, kas liecina, ka Latvijā šajā mācību gadā ir 163 izglītības iestādes, kurās izglītojamo skaits mazāks par 70.

LIZDA secina, ka skolu tīkla optimizācija tuvākajā nākotnē ir neizbēgama - kā rezultātā daļa pedagogu zaudēs darbu, tāpēc būtiski savlaicīga kompensējoša sociālā atbalsta sniegšana.

Ņemot vērā, ka sociālā atbalsta programmas īstenošanai nepieciešams finansējums 2017.gadā un, ka valdībā notiek intensīvs darbs pie likumprojekta “Par valsts budžetu 2017.gadam” un likumprojekta “Par vidējā termiņa budžeta ietvaru 2017., 2018. un 2019.gadam”, LIZDA atgādina par valdībā pieņemtiem lēmumiem un lūdz, lai savlaicīgi tiktu izstrādāti normatīvie akti, kas nodrošinātu sociālo atbalstu pedagogiem. 

Lūdzam Izglītības un zinātnes ministriju informēt līdz 17.10.2016. par normatīvā akta projekta izstrādes gaitu un, kad varēs iepazīties ar normatīvā akta projektu, kā arī to, kad plānots to apstiprināt Ministru kabinetā.

Aicinām iepazīties ar pilnu vēstules tekstu