Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA aicina Ministru prezidentu ierosināt disciplinārlietu saistībā ar IZM ierēdņu pārkāpumu, veicot valsts budžeta mērķdotācijas sadali neatbilstošam mērķim

Trešdiena 05/10/2016

2016.gada 29.septembra ārkārtas Ministru kabineta sēdē tika izskatīts jautājums “Par mērķdotāciju sadalījumu pašvaldībām – pašvaldību izglītības iestādēm 2016.gadam”, kad finansējuma sadalījumā netika sadalīti aptuveni 1,4 milj. euro, jo rīkojuma projektā šī mērķdotācijas daļa bija paredzēta neatbilstošam mērķim – internātskolu uzturēšanas izdevumiem. Tā kā iepriekš iedalītie 9 milj. euro bija paredzēti pedagogu atalgojuma reformai, arodbiedrība uzskata, ka no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) puses tika pieļauts nopietns pārkāpums finansējuma sadalē.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uzskata, ka IZM ierēdņi ir pieļāvuši pārkāpumu, veicot valsts budžeta mērķdotācijas sadali neatbilstošam mērķim. LIZDA uzskata par nepieciešamu lūgt Ministru prezidentam M.Kučinskim, uzdot ierosināt disciplinārlietu attiecībā uz pieļauto pārkāpumu IZM, pamatojoties uz Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumu, lai tiktu veikta dienesta izmeklēšana un attiecībā uz pieļautajā pārkāpumā vainīgajiem IZM darbiniekiem.  

Aicinām iepazīties ar pilnu vēstules tekstu