Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Parakstīties par 1,7 milj. EUR saglabāšanu pedagogu darba samaksas reformai un disciplinārlietas ierosināšanu IZM iespējams tikai līdz 27.oktobrim

Piektdiena 21/10/2016

Pēc Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uzsāktās parakstu vākšanas, par 1,7 milj. EUR saglabāšanu pedagogu darba samaksas reformai, pašā Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) un sabiedrībā ir sākušās aktīvas diskusijas par nekorektu finansējuma aprēķinu un sadali. No IZM publiskajā telpā esam saņēmuši dažādus skaidrojumus par pedagogu darba samaksas reformā vēl nesadalīto 1,7 milj. EUR turpmāko izlietojumu, bet, līdz šim neesam, saņēmuši oficiāli, apstiprinātu faktu, ka visa budžetā rezervētā summa – 9 milj. EUR – tiks izmantoti iepriekš paredzētajam mērķim. Arodbiedrība norāda, ka nevar ticēt IZM paustajiem solījumiem, jo praktiskā sadarbības pieredze daudzkārt pierādījusi, ka tikai uz IZM teikto paļauties nevar. Savukārt disciplinārlieta ir nepieciešama, lai IZM ierēdņi tiktu sodīti un uzņemtos atbildību par valsts budžeta likuma neievērošanu un turpmāk no ierēdņu puses šādas rīcības netiktu pieļautas.

Atgādinām ka parakstu vākšana notiek līdz 2016.gada 27.oktobrim un LIZDA aicina visus izglītības iestādēs strādājošos parakstīties, lai:

- valsts budžetā apstiprinātie, bet nesadalītie 1,7 milj. EUR tiktu piešķirti paredzētajam mērķim - pedagogu darba samaksas paaugstināšanai 2016.gadā;

- tiktu ierosināta disciplinārlieta attiecībā uz pieļauto pārkāpumu Izglītības un zinātnes ministrijā, pamatojoties uz Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likumu. 

Paraksti tiks iesniegti Ministru prezidentam Mārim Kučinskim 2016.gda 1.novembrī.

Paldies par jau iesniegtajiem parakstiem un sabiedrības atbalstu kopēju problēmu risināšanā izglītības nozarē.

Parakstu vākšanas lapas elektroniskā versija