Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA izsaka atbalstu Latvijas Studentu apvienībai, kura iebilst pret valsts budžetā plānotā finansējuma samazinājumu 2017. gadā vairākās pozīcijās, kas skar augstāko izglītību

Pirmdiena 31/10/2016

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) izsaka atbalstu Latvijas Studentu apvienībai (LSA), kura iebilst pret valsts budžetā plānotā finansējuma samazinājumu 2017. gadā vairākās pozīcijās, kas skar augstāko izglītību.

Iepazīstoties ar Latvijas Republikas Saeimā iesniegto un Ministru kabineta 2016. gada 13. oktobra sēdē atbalstīto 2017. gada valsts budžeta paketes likumprojektu "Par valsts budžetu 2017. gadam" un tā paskaidrojumiem, LIZDA konstatēja, ka laika periodā no 2017. - 2019. gadam tiek plānots samazināt valsts budžeta finansēto studiju vietu skaitu un pārskatīt valsts budžeta stipendiju fondu apmēru. LIZDA jau vairākkārt iepriekšējās sarunās ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) ir norādījusi, ka nepieciešams nodrošināt studiju vietas izmaksu bāzi atbilstoši faktiskajām izmaksām, lai tādējādi nodrošinātu kvalitatīvāku studiju procesu augstākās izglītības iestādēs.

LIZDA aicina:

n - rast iespējas saglabāt valsts budžeta finansēto studiju vietu skaitu 2017. gadā, vienlaikus meklējot risinājumus studiju vietas izmaksu bāzes nodrošināšanai atbilstoši faktiskajām izmaksām piešķirot papildus finansējumu, nevis uz valsts budžeta finansēto studiju vietu skaita samazinājuma rēķina;

 - izvirzīt un finansiāli atbalstīt augstāko izglītību un zinātni kā vienu no Latvijas valsts attīstības, kā arī IZM darbības prioritātēm. 

2016.gada 20.oktobrī atbalsta vēstule tika nosūtīta LSA prezidentei Mairai Belovai, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājam Jānim Vucānam un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājai Ilzei Viņķelei.

Aicinām iepazīties ar pilnu atbalsta vēstules tekstu