Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA panāk 1.7 milj. EUR saglabāšanu pedagogu atalgojumam

Otrdiena 08/11/2016

Šī gada 13.oktobrī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uzsāka parakstu vākšanas akciju par 1,7milj. euro saglabāšanu pedagogu atalgojumam un par disciplinārlietas ierosināšanu attiecībā uz pieļauto pārkāpumu Izglītības un zinātnes ministrijā.

 

 

 

 

Rezultātā tika savākti 17 385 izglītības nozarē strādājošo paraksti no 697 izglītības iestādēm visā Latvijā, kas Ministru Kabinetam (MK) lika pieņemt šādus lēmumus:

1.       Novirzīt 1,7 milj. EUR pedagogu atalgojumam kā sākotnēji bija paredzēts – pedagogu darba samaksas reformas ieviešanai no 2016.gada 1.septembra līdz 2016.gada 31.decembrim.

2.       Noteikt pašvaldībām prioritāri izlietot augstāk minēto summu tiem pedagogiem, kuriem atalgojums ir samazinājies modeļa maiņas rezultātā.

Paldies visiem par atsaucību! Kopā mēs to paveicām!

Lai turpmāk nodrošinātu savlaicīgu mērķdotācijas sadalījumu pašvaldībām LIZDA pieprasīs IZM atjaunot Mērķdotācijas komisiju, kā arī veikt grozījumus attiecīgajos MK noteikumos, lai līdz 2017. gada 1.martam pedagogi zinātu, kāds atalgojums viņus sagaidīs  jaunajā mācību gadā.