Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA panāk, ka Saeimas komisijas sēdē tālāk tiek virzītas pedagogu sociālās garantijas

Trešdiena 09/11/2016

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) pateicas frakcijas “Latvijas Reģionu apvienība” deputātam Jurim Viļumam par iesniegtajiem priekšlikumiem likumprojektā “Grozījumi Izglītības likumā” (Nr. 725/Lp12) un frakcijas “SASKAŅA” deputātiem Ņikitam Ņikiforovam un Ivanam Klementjevam, frakcijas “No sirds Latvijai” deputātam Arvīdam Platperam un frakcijas “Zaļo un Zemnieku savienība” deputātam Valdim Skujiņam par atbalstošu balsojumu iesniegtajiem priekšlikumiem likumprojektā “Grozījumi Izglītības likumā” (Nr. 725/Lp12).

 

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas 2016.gada 8.novembra sēdē netika atbalstīts priekšlikums Nr.1 - papildināt likuma 14.pantu ar 161.punktu šādā redakcijā:

“161) nosaka kārtību, kādā pedagogi var pretendēt uz sociālā atbalsta programmu skolu tīkla optimizācijas rezultātā;”, savukārt tika atbalstīts priekšlikums Nr.6 - papildināt likuma 17.panta trešo daļu ar 29.punktu šādā redakcijā:

“29) var nodrošināt pedagogiem sociālās garantijas, kas noteiktas Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.”, tāpēc LIZDA lūdz visu frakciju deputātus atbalstīt šos priekšlikumus Saeimas sēdē, kad tiks izskatīts attiecīgais likumprojekts.

Arodbiedrība aktīvi sekos līdzi Saeimas deputātu balsojumiem par minētajiem priekšlikumiem un tos plāno ievietot arī savā mājaslapā.

Aicinām iepazīties ar visu vēstules tekstu, kas tika nosūtīts Saeimas frakciju deputātiem

Pielikumā: Saeimas Juridiskā biroja atbilde “Par pedagogu atlīdzības regulējumu”