Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Saeima Augstākās izglītības padomes sastāvā apstiprina Ingu Vanagu

Ceturtdiena 08/12/2016

Saeima 2016.gada 8.decembrī apstiprināja Augstākās izglītības padomes (AIP) sastāvu uz nākamo pilnvaru termiņu. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) padomē pārstāvēs priekšsēdētāja Inga Vanaga. Institūcijā strādās vēl trīs līdz šim AIP nepārstāvētas personas - Arkādijs Zvaigzne no Latvijas Studentu apvienības, Anna Saltikova no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un Āris Žīgurs no Latvijas Darba devēju konfederācijas.

 

 

Pārējās organizācijas, kam likumā ir noteiktas tiesības deleģēt pārstāvi AIP, turpinās pārstāvēt jau pašlaik šajā institūcijā deleģētie darbinieki. Latvijas Rektoru padomi turpinās pārstāvēt pašreizējais AIP vadītājs Jānis Vētra, Latvijas Augstskolu profesoru asociāciju pašreizējā AIP vadītāja vietniece Tatjana Volkova, Privāto augstskolu asociāciju - Aldis Baumanis, Latvijas Zinātņu akadēmiju - Baiba Rivža un Latvijas Mākslas augstskolu asociāciju - Andris Teikmanis.

Tāpat kā pašlaik, arī šodien apstiprinātajā AIP sasaukumā Latvijas Koledžu asociāciju pārstāvēs Jānis Rozenblats un Latvijas Izglītības vadītāju asociāciju - Aivars Mednis.

AIP saskaņā ar ieņemamo amatu turpinās pārstāvēt arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Lēmums par AIP sastāva apstiprināšanu stāsies spēkā 22.decembrī.