Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Valsts prezidents aicina Saeimu un Ministru kabinetu turpmāk budžeta likumprojektu paketē iekļaut tikai tādus jautājumus, kuri ir tieši saistīti ar Valsts budžetu

Pirmdiena 19/12/2016

2016.gada 28.novembrī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) aicināja Valsts prezidentu neizsludināt 2016.gada 23.novembrī Saeimas pieņemtos Grozījumus Izglītības likumā (725/Lp12) un atgriezt tos otrreizējai izskatīšanai.

 

2016.gada 16.decembrī ir saņemta atbilde no Valsts prezidenta kancelejas, kurā ir uzsvērts:

1. Valsts prezidents ir aicinājis Saeimu un Ministru kabinetu turpmāk, rūpīgāk raudzīties, lai budžeta likumprojektu paketē tiktu iekļauti tikai tādi jautājumi, kuri ir tieši saistīti ar valsts budžetu un finanšu līdzekļu izlietojumu. Diemžēl arī šajā gadā budžeta likumprojektu paketē ievietotajos likumprojektos tikuši reglamentēti jautājumi, kas nav saistīti ar valsts finanšu līdzekļu izlietojumu, tostarp “Grozījumi Izglītības likumā”. Valsts prezidents ir uzsvēris, ka šāda rīcība ierobežo iespējas jautājumus pilnvērtīgi apspriest un izdiskutēt ar nozaru pārstāvjiem un ieinteresēto sabiedrību.

2. Valsts prezidents iepazīstoties ar Izglītības likuma grozījumu sagatavošanas materiāliem un to apspriešanas gaitu Saeimā secināja, ka šīs visai Latvijas sabiedrībai tik svarīgās normas bez tiešas ietekmes uz valsts budžetu, virzītas valsts budžeta 2017.gadam paketē. Likuma normu izstrāde ir bijusi sasteigta, nekvalitatīva un bez plašām diskusijām sabiedrībā, kas ne tikai apdraud šo normu sekmīgu ieviešanu, bet arī personīgi aizskar daudzu tūkstošus izglītībās iestāžu vadītājus un pedagogus, kas ik dienas skolās godprātīgi veic savu darbu.

3. Izsludinot 2016.gada 23.novembrī pieņemto likumu “Grozījumi Izglītības likumā”, Valsts prezidents nosūtīja vēstuli Saeimas priekšsēdētājai un Ministru prezidentam, aicinot rūpīgi sekot līdzi šo normu piemērošanas praksei, lai laikus varētu identificēt un novērst iespējamās problēmas to piemērošanā.

Aicinām iepazīties ar Valsts prezidenta kancelejas atbildes vēstules tekstu