Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Jaunieši "ēno" arī arodbiedrības biroja darbiniekus

Trešdiena 15/02/2017

2017.gada 15.februārī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA) “Ēnu dienas 2017” ietvaros viesojās četras ēnas no Aglonas vidusskolas, Jumpravas vidusskolas, Rīgas Kultūru vidusskolas un Rīgas 25.vidusskolas. Lai kļūtu par “ēnām” skolniekiem, bija jāizveido motivācijas vēstule, kurā jānorāda kādēļ tieši vēlas kļūt par ēnu lielākajā arodbiedrībā Latvijā.

Skolēniem bija iespēja iepazīties ar arodbiedrības struktūru, veicamajiem uzdevumiem, kā arī iepazīties ar biroja darbinieku ikdienas darba pienākumiem.

“Ēnotājiem” bija vairāki praktiski jautājumi par to kā biroja darbinieki ir izvēlējušies savu profesiju, kādi mācību priekšmeti ir jāapgūst skolā, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties savu nākamo profesiju, un kādām personīgajām īpašībām ir jāpiemīt darbiniekam, lai labi varētu veikt sev uzticētos uzdevumus organizācijā.

"Ēnu dienas" mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.

Paldies “ēnotājiem” par atsaucību un vēlam veiksmes, izvēloties savu nākotnes profesiju!