Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   March for Science – iestājoties par zinātni un zinātniekiem visā pasaulē

Ceturtdiena 23/03/2017

2017.gada 22.aprīlī Vašingtonā un vairāk nekā 300 pilsētās visā pasaulē, tajā skaitā arī Eiropā, notiks pasākumi, lai pievērstu sabiedrības uzmanību zinātnes lomai demokrātiskā sabiedrībā un lai aicinātu politikas veidotājus un līderus īstenot pierādījumos balstītu politiku sabiedrības interesēs. Pasākumu mērķi saistīti ar aktuālo izglītību zinātnē, daudzveidību un iekļaušanu STEM jomās (STEM – zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, matemātika), kā arī atbalstu zinātniekiem. “Zinātne ir visur un tā ietekmē ikvienu”, teikts aktivitātes mājaslapā (skat. https://www.marchforscience.com/).

Savukārt ETUCE jeb Eiropas Izglītības darbinieku arodbiedrība, atbalstot March for Science dienu, vēlas uzsvērt, ka zinātne nevar pastāvēt bez zinātniekiem, tādēļ aicina respektēt akadēmisko brīvību, uzlabot zinātnieku darba apstākļus un palielināt valsts atbalstu. Kvalitatīva zinātne nepastāv bez atbalsta kvalitatīvu darba apstākļu nodrošināšanai un bez zinātnieku taisnīgas nodarbinātības. ETUCE vērš uzmanību uz to, ka Eiropas zinātnieki ir pakļauti pieaugošam riskam pētniecībai izvirzīto īstermiņa mērķu dēļ gan Eiropas, gan nacionālo politiku līmenī. Īpaši tas skar inovāciju un tehnoloģiju pārnesi. Tādēļ ETUCE aicina dalīborganizācijas vērsties pie valdībām un darba devējiem, lai apturētu nedrošas nodarbinātības tendences, nepietiekamo finansējumu, ierobežoto akadēmisko brīvību un nevienlīdzību pētniecības sektorā.