Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA un IZM noslēdz vienošanos par sadarbību sociālā dialoga veicināšanai

Piektdiena 21/04/2017

Starptautiskajā Izglītības līderu samitā 2017.gada 31.martā Skotijā (Edinburgā) Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) un Izglītības un zinātnes ministrija noslēdza vienošanos par sadarbību sociālā dialoga veicināšanai līdz nākamajam 2018.gadam.

Par prioritāti tika izvirzīta sociālā drošība, kas paredz vairākas LIZDA organizētas reģionālās konferences par pedagogu tiesībām un pienākumiem, kā arī sociālo garantiju noteikšana pedagogiem. Starp prioritātēm tika noteikta arī uzticēšanās, kas paredz ministrijas diskusijas ar arodbiedrību par iecerētajām reformām pirms normatīvo aktu projektu tālākās virzīšanas, sociālo partneru un ministrijas kopīgas mācības par sociālā dialoga nozīmi, kā arī LIZDA deleģēto pārstāvju piedalīšanās ministrijas organizētajos augusta semināros izglītības darbiniekiem par 2017./18.m.g. aktualitātēm. Par būtisku prioritāti tika izvirzīta motivācija, kas sevī ietver atbalsta programmas izstrādi jauno pedagogu motivēšanai darbam visās izglītības iestādēs, kā arī ministrijas līdzdalību un atbalstu “Pasaules Skolotāju diena 2017” informatīvās kampaņas aktivitātēs.

Šeit varat apskatīt vienošanās tekstu (PDF)