Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Par izdienas pensiju likumprojekta virzību

Piektdiena 19/05/2017

2017.gada 17.maijā Saeimas Sociālo un darba lietu komisija skatīja jautājumu par likumprojekta “Speciālās izglītības skolotāju, sporta skolotāju un pirmsskolas izglītības skolotāju izdienas pensiju likums” tālāko virzību. Likumprojekts ir izskatīts Saeimā pirmajā lasījumā 2015.gada 17.septembrī.

Likumprojekts ir sagatavots otrajam lasījumam, tomēr vēl ir nepieciešams precizēt to personu loku, uz kurām tieši attieksies šis likums, kā arī precizēt pamatojumu, kāpēc tieši šajos amatos strādājošie pedagogi būs tiesīgi pieteikties uz izdienas pensiju piešķiršanu. Likumā jānorāda amatu nosaukumi, kas apstiprināti Ministru kabineta noteikumos “Par pedagogu profesiju un amatu sarakstu”. Nākošā Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē notiks pēc divām nedēļām, un līdz nākamajai sēdei komisija uzdeva Labklājības ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai sadarbībā ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) vienoties par nepieciešamajiem precizējumiem.

Atgādinām, ka LIZDA VI Kongress 2015.gadā pieņēma rezolūciju ar prasību nodrošināt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem ar 30 gadu darba stāžu tiesības uz izdienas pensiju.