Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA izsludina konkursu „Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2017”

Piektdiena 18/08/2017

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) jau piekto gadu aicina izglītības iestāžu vadītājus (darba devējus) piedalīties konkursā, lai novērtētu savas iestādes pedagogu darba vidi un iegūtu arodbiedrības atzītu statusu „Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2017”.

Konkursa mērķis ir veidot darba devēju lielāku izpratni par cienīgiem darba apstākļiem pedagogiem un veicināt darba vides pilnveidi, lai tā kvalitatīvi nodrošinātu pedagogu profesionālo darbību un apmierinātu sabiedrības vajadzības pēc kvalitatīvas izglītības.

Par pedagogiem draudzīgu var uzskatīt izglītības iestādi, kurā izveidota droša un sakārtota sociālā vide – savstarpējās attiecības, saskarsme, atbalsts, sadarbība, kontrole, stresa un vardarbības novēršana; fiziskā vide – lietas, telpas, darba vieta, aprīkojums, drošība, funkcionalitāte, ergonomika, atalgojums; kā arī informatīvā vide – simboli, nozīmes, informācija, reputācija.

Lai sasniegtu cienīgus darba apstākļus, nepieciešams sociālais dialogs, tādēļ Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība aicina konkursā piedalīties tos darba devējus, kuru iestādēs izveidotas arodorganizācijas un vismaz 70% darbinieku ir LIZDA biedri, jo arodbiedrība ir viens no sociālās stabilitātes nodrošinātājiem.

Lai piedalītos konkursā, darba devējam līdz 2017.gada 27.septembrim elektroniski jāaizpilda pašvērtējuma anketa, kam sekos konkursa žūrijas ekspertu vizīte un pedagogu darba apstākļu novērtēšana klātienē.

Konkursa žūrija noteiks uzvarētājus, ņemot vērā darba devēja pašvērtējumu un ekspertu atzinumu pēc konkrētiem kritērijiem – sociālā drošība un koplīgums, darba organizācija, infrastruktūra, darba kvalitātes veicināšana un personīgās izaugsmes iespējas, darba drošība un aizsardzība, mikroklimats un savstarpējās attiecības, reputācija, atalgojums.

Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 2017.gada 22.novembrī. Uzvarētāji iegūs unikāla dizaina apliecinājumu un LIZDA atzītu statusu „Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2017”.

2016. gadā LIZDA sveica 9 izglītības iestādes, kuras saņēma konkursa galveno apbalvojumu. Tagad šīs skolas var lepoties ar paveikto un godam nest pedagogam draudzīgākās izglītības iestādes statusu.