Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA konferenci “Mācīšanas brīvība iedvesmo pedagogus” būs iespējams skatīties video tiešraidē

Trešdiena 15/11/2017

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina piedalīties konferences “Mācīšanas brīvība iedvesmo pedagogus” video tiešraidē, kas notiks 22. novembrī no plkst. 11.00 un būs pieejama www.lizda.lv.

 

11:00
LIZDA pētījuma „Pedagogu darba tiesības izglītības iestādēs” pētījuma rezultātu prezentācija: Anda Grīnfelde, LIZDA biroja eksperte sociāli ekonomiskajos jautājumos.
 
~ 12.00 - 13.30
Žurnālista Anša Bogustova vadītā paneļdiskusija par pedagogu tiesību jautājuma aktualizēšanu visos līmeņos. Diskusijā piedalīsies pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas izglītības vadītāju asociācijas, Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv.
 
14:30 – 16:30
LIZDA konkursa “Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2017”, pedagogu konkursa “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm” un skolēnu/studentu konkursa “Liec savam pedagogam pasmaidīt!" apbalvošanas ceremonija.

Konference veltīta Pasaules Skolotāju dienai, kuras ietvaros UNESCO un Pasaules Izglītības darbinieku arodbiedrība (Education International - EI) šogad akcentē to, ka pārmērīga iejaukšanās ikdienas darbā apdraud skolotāju un akadēmiskā personāla profesionālo autonomiju un mācīšanas brīvību. Tiek uzsvērts, ka valdībai un darba devējiem ir pienākums nodrošināt, ka skolotāji un akadēmiskais personāls tiek cienīts un tiek respektēta viņu profesionālā brīvība.