Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA konferenci “Mācīšanas brīvība iedvesmo pedagogus” būs iespējams skatīties video tiešraidē

Trešdiena 15/11/2017

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina piedalīties konferences “Mācīšanas brīvība iedvesmo pedagogus” video tiešraidē, kas notiks 22. novembrī no plkst. 11.00 un būs pieejama www.lizda.lv.

 

11:00
LIZDA pētījuma „Pedagogu darba tiesības izglītības iestādēs” pētījuma rezultātu prezentācija: Anda Grīnfelde, LIZDA biroja eksperte sociāli ekonomiskajos jautājumos.
 
~ 12.00 - 13.30
Žurnālista Anša Bogustova vadītā paneļdiskusija par pedagogu tiesību jautājuma aktualizēšanu visos līmeņos. Diskusijā piedalīsies pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas, Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas izglītības vadītāju asociācijas, Latvijas vecāku organizācijas Mammamuntetiem.lv.
 
14:30 – 16:30
LIZDA konkursa “Pedagogam draudzīgākā izglītības iestāde 2017”, pedagogu konkursa “Caur ērkšķiem uz zvaigznēm” un skolēnu/studentu konkursa “Liec savam pedagogam pasmaidīt!" apbalvošanas ceremonija.

Konference veltīta Pasaules Skolotāju dienai, kuras ietvaros UNESCO un Pasaules Izglītības darbinieku arodbiedrība (Education International - EI) šogad akcentē to, ka pārmērīga iejaukšanās ikdienas darbā apdraud skolotāju un akadēmiskā personāla profesionālo autonomiju un mācīšanas brīvību. Tiek uzsvērts, ka valdībai un darba devējiem ir pienākums nodrošināt, ka skolotāji un akadēmiskais personāls tiek cienīts un tiek respektēta viņu profesionālā brīvība.