Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   MK tiek apstiprināts pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks

Otrdiena 09/01/2018

Šodien, 2018.gada 9.janvārī Ministru kabineta (MK) sēdē pateicoties Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) neatlaidīgai cīņai ir apstiprināts pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks, tādejādi nodrošinot stabilitāti pedagogiem darba vidē un parādot izaugsmes iespējas topošajiem pedagogiem.

Pēdējais pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks tika apstiprināts jau vairāk kā pirms desmit gadiem un pēdējos gados jau vairākkārt no politiķiem ir bijuši solījumi to apstiprināt. LIZDA jau decembra sākumā nosūtīja savus priekšlikumus MK rīkojuma projektam “Par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku laika periodam no 2018.gada 1.septembra līdz 2022.gada 31.decembrim”, kurā norādīja uz vairākām nepilnībām un novecojušiem datiem dokumentos. Šodien valdība apstiprinot pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku ir izpildījusi Izglītības likuma 53. pantu.

Pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiks paredz no 2018. gada 1. septembra līdz 2022. gada 1. septembrim zemākās mēneša darba algas likmes pakāpenisku palielināšanu: šobrīd - EUR 680, 01.09.2018. - EUR 710, 01.09.2019. – EUR 750, 01.09.2020. – EUR 790, 01.09.2021. – EUR 830 un 01.09.2022. – EUR 900. Svarīgi, ja Jūsu izglītības iestādē šobrīd jau ir augstāka zemākā mēneša darba algas likme, nekā to nosaka paaugstināšanas grafiks, tad, palielinot to, piemēram, no 680 EUR uz 710 EUR, tā proporcionāli kļūs lielāka arī tiem pedagogiem, jo konkrētajai izglītības iestādei mērķdotācijas apjoms tiek aprēķināts pēc zemākās mēneša darba algas likmes.

LIZDA pateicas visiem iesaistītajiem šī vēsturiskā lēmuma pieņemšanas procesā, šis visai pedagogu saimei ir nozīmīgs lēmums, kas sniedz novērtējumu par ieguldīto darbu!