Aptauja
Kā Jūs vērtējat Jūsu izglītības iestādes vadītāja sadarbību ar arodbiedrību?
Ļoti laba sadarbība
Vairāk laba nekā slikta
Vairāk slikta nekā laba
Ļoti slikta sadarbība
Neesmu informēts par to
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 


   LIZDA diskutē par pasniegšanas praksi un ar to saistītajām problēmām ārzemju studentiem

Otrdiena 16/01/2018

2018. gada 12. janvārī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA pārstāve Dita Štefenhagena piedalījās Igaunijas augstskolu arodbiedrības UNIVERSITAS rīkotajā seminārā par pasniegšanas praksi un ar to saistītajām problēmām ārzemju studentiem. Seminārā piedalījās arodbiedrību biedri no Tallinas Tehnoloģiju universitātes (Tallinn University of Technology), Tallinas Universitātes (University of Tallinn), Eiropas Arodbiedrības Izglītības komitejas (ETUCE) Eiropas nodaļas direktore Sjūzana Flokena (Susan Flocken), kā arī pārstāvji no Somijas universitātēm.

Prezentāciju un diskusiju laikā tika secināts, ka docētājiem pietrūkst mācības starpkultūru atšķirību un svešvaloda apguves jomās, kā arī docētāju darbs ar ārzemju studentiem, kas ietver mācību kursu izstrādi angļu valodā, netiek adekvāti atalgots.

Igaunijas augstskolu arodbiedrības pārstāvji izteica priekšlikumu par kopēju mācību semināru organizēšanu tuvākajā nākotnē, uzsverot LIZDA panākumus un labo piemēru arodbiedrības darbības popularizēšanā, sadarbībā ar medijiem un interešu pārstāvniecībā valdības institūcijās.