Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Kuldīgas PII ”Ābelīte” arodbiedrības biedri ir ar pavasari sirdī!

Pirmdiena 12/03/2018

Kādā dienā Kuldīgas PII ”Ābelīte” Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības biedri saņēma skaistus, sirsnīgus ielūgumus uz īpašu 8.marta pasākumu. Kad bērnu jautrā čalošana vairs nebija dzirdama, 8.marta pievakarē kopā pulcējās saposušās darba kolēģes, lai kopīgi atzīmētu skaistos pavasara un sieviešu svētkus. Arodbiedrības priekšsēdētāja Kitija Dazarte kā laipna namamāte visus aicināja pie svētku galda ar burvīgām uzkodām un varenu kūku. Kitijas uzruna mudināja visas kolēģes justies īpašām, burvīgām, neatkārtojamām skolotājām un vēl īpašākām sievietēm.

Kad kafijas smarža pārņēma telpu, kad uzdzirkstīja jautras sarunas, klāt bija vakara pārsteigums: Kuldīgas slimnīcas ārsts Oļegs Gologuzovs ar savu uzticamo ceļa biedru - ģitāru.

Un šis vakars pārvērtās par krievu romanču un neaizmirstamu kinofilmu dziesmām piepildītu burvību. Sveču liesmās lūkojoties un ļaujoties dziesmām meiteņu sirdis kusa, gavilēja, jā arī skuma. Šajā vakarā valdīja mīlestība, mīlestība un vēlreiz mīlestība, kura izdziedāta ar Oļega samtaino, maigo, romantisko balsi. Cik maz cilvēkam vajadzīgs, lai viņš justos laimīgs! Jā, pavisam maz. Vakara noslēgumā protams kopīga dziedāšana ar Imanta Kalniņa dziesmām.

Mēs daudz gaužamies par to kā mums nav, par to ka nekas īpašs nenotiek, par citu pāridarījumiem un vēl un vēl.  Kolektīvā vajag tikai dažus ļoti aktīvus cilvēkus, kuri aiz sevis ved citus, kuri ir nesavtīgi un visas ikdienas raizes, nebūšanas kā ar burvja nūjiņu tiek aizdzītas. PII ”Ābelītes” kolektīvā šāds cilvēks ir Kitija un par to viņai milzīgs paldies. Visa mācību gada garumā viņa spēj kolektīvu iepriecināt gan ar „Gardēžu pēcpusdienu”, gan ar vecgada balli, gan tradicionālo skolotāju dienas ekskursiju, darba jubilāru godināšanu. Aprīlī jau sarūpētas biļetes uz Liepājas teātra izrādi ”Precības”. Vērtējiet paši, vai tas ir maz, vai daudz.

Noslēgumā gribētu sacīt, ka arodbiedrību veidojam mēs katrs ar savu piedalīšanos, ar savu atbalstu, ar savu attieksmi. Neviens no malas neko mums neatnesīs uz zelta paplātes. Būsim aktīvi, līdzdalīgi katrs savā pirmorganizācijā un novadā un kopā mēs varēsim paveikt daudz, ļoti daudz.

 

Aiga Šēnberga,

Kuldīgas starpnovadu AO priekšsēdētāja