Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Pēc LIZDA lūguma Saeimas deputāti galīgajā lasījumā atbalsta pedagogu tiesības saņemt sociālās garantijas

Ceturtdiena 22/03/2018

 

Saeima šodien, 2018.gada 22.martā, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas turpmāk paredz sociālo garantiju nodrošināšanu arī pedagogiem.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) iepriekš bija aicinājusi visus Saeimas deputātus izskatīt arodbiedrības izstrādātos priekšlikumus par sociālo garantiju nodrošināšanu arī pedagogiem. Jautājums par sociālo garantiju nodrošināšanu līdz šim nebija nostiprināts normatīvajos aktos jau gandrīz 10 gadus un arodbiedrība izsaka pateicību, ka šoreiz Saeimā tika pieņemti atbildīgi lēmumi, lai arī pedagogiem turpmāk būtu tiesības saņemt sociālās garantijas. 

Sociālo garantiju attiecināšana ne tikai uz izglītības iestādē strādājošiem tehniskajiem darbiniekiem, bet arī pedagogiem uzlabos mikrovidi izglītības iestāžu kolektīvos un pašvaldībās, jo likvidēs nevienlīdzību. Vienlīdzīguma principu nodrošināšana ir viens no demokrātiskas sabiedrības elementiem.

LIZDA izsaka pateicību Saeimas deputātiem par atbalstu apstiprinot grozījumus normatīvajos aktos, kas paredz sociālo garantiju nodrošināšanu arī pedagogiem.