Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   29.marts – pirmssvētku dienu arī pedagogiem!

Piektdiena 23/03/2018

Tuvojas Lieldienas un atkal atskan jautājums – vai arī uz pedagogiem attiecas pirmssvētku dienas saīsināšana kā to nosaka Darba likums?

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība uzsver, ka Darba likuma 135.pants neparedz pedagogus kā izņēmuma profesiju, uz kuriem neattiektos saīsinātais darba laiks pirmssvētku dienā. Tāpēc ikvienas izglītības iestādes vadītājam ir pienākums nodrošināt Darba likumā noteiktās tiesības uz darba laika saīsināšanu pirmssvētku dienā ne mazāk kā par vienu stundu.

Izglītības iestādes vadītājam, organizējot izglītības procesu pirmssvētku dienā, ir jārēķinās arī ar skolēnu interesēm un mācību un audzināšanas procesa īstenošanu izglītības iestādē. Skolās mācību stundām būtu jānotiek, bet iespējams organizēt pārējos pienākumus tā, lai darbu būtu iespējams beigt vismaz stundu ātrāk. Pirmssvētku dienas saīsināšana attiecas arī uz pirmsskolas izglītības iestādēm. Tā kā pirmsskolas izglītības iestādēs noteikts vienots darba laiks no 7.oo līdz 19.oo, pirmssvētku dienās tas saīsināms vismaz par vienu stundu, par ko iepriekš ir jāinformē bērnu vecāki.

Aicinām izglītības iestāžu vadītājus būt atbildīgiem organizējot darbu un neaizmirst par visu izglītības procesā iesaistīto interesēm.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība Jums novēl priecīgas Lieldienas!

Ja Jūsu izglītības iestādē ir radušies jautājumi - raksti arodbiedrībai: lizda@lizda.lv

Informatīvs materiāls (PDF)