Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   “European Money Quiz” viktorīnā uzvarēja Ogres 1. vidusskolas 7.b klase

Pirmdiena 16/04/2018

Lai uzlabotu finanšu pratību jauniešiem vecumā no 13 līdz 15 gadiem (7.–9. kl.), Latvijas Komercbanku asociācija (LKA), Junior Achievement Latvija (JAL) un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) marta vidū, tiešsaistē, organizēja “European Money Quiz” nacionālo viktorīnu, kurā piedalījās 48 klases no visas Latvijas.

Divi labākie skolēni no uzvarētāju klases 8. maijā Briselē cīnīsies par uzvaru 30 Eiropas valstu konkurencē, savukārt Ogres 1. vidusskolas 7.b klases, Siguldas Valsts ģimnāzijas 8.b klases un Pāvilostas vidusskolas 8 klases skolēni 19. aprīlī piedalīsies LKA un SEB bankas izglītojošās aktivitātēs SEB finanšu centrā Valdlaučos. 

““European Money Quiz” viktorīna ir Eiropas Banku federācijas (EBF) iniciatīva, kas tiek īstenota sadarbībā ar banku asociācijām 30 Eiropas valstīs. Šis ir pirmais gads, kad EBF izmēģina bezmaksas mācību platformu “Kahoot!”, lai veicinātu finanšu pratību skolēnu vidū. Atsaucība gan no Eiropas banku asociācijām, gan skolotājiem visā Eiropā ir ļoti liela. Esam gandarīti, ka nolēmām šogad pievienoties šai iniciatīvai un arī Latvijā piedalījās tik daudz klašu,” saka Sanda Liepiņa, Latvijas Komercbanku asociācijas vadītāja. “Finanšu pratība, tāpat kā digitālās prasmes, ir viena no mūsdienu pamata prasmēm. Izmantojot mūsdienu tehnoloģijas un “Kahoot!” platformu, vajadzīgās prasmes var interaktīvā veidā gan apgūt, gan pārbaudīt, padarot mācību procesu daudzveidīgu un jautrāku,” piebilst vadītāja.

Viktorīnai reģistrējās 50 klašu ar gandrīz 1000 skolēniem no visas Latvijas. Nacionālajā finālā piedalījās 48 klases, un saskaņā ar “Kahoot!” pieejamajiem datiem finanšu pratības viktorīna tika izspēlēta 3400 reižu, piedaloties 8900 spēlētājiem.

LIZDA vadītāja Inga Vanga: “Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība augstu novērtē pedagogu profesionalitāti un ieguldījumu savu skolēnu apmācībā, kas ir sekmējies ar labiem panākumiem arī nacionālajā atlasē. LIZDA ir neizsakāmi lepna par to, ka arodbiedrības biedru vidū ir tik spēcīgi pedagogu kolektīvi, kas Latvijas vārdu ar savu un audzēkņu panākumiem var nest ar augsti paceltu galvu arī tālāk pasaulē. Vēlam veiksmi, un lai izdodas savas prasmes godam parādīt arī Briselē!”

Nacionālajā atlasē uzvarēja Ogres 1. vidusskolas 7.b klase ar skolotāju Noru Heinrihsoni. Savukārt otrās vietas ieguvēji ir Kuldīgas Centra vidusskolas 9. klase, trešās — Siguldas Valsts ģimnāzijas 8.b klase un ceturtās - Pāvilostas vidusskolas 8. klase. Swedbank starp visiem dalībniekiem izlozēja arī 20 galda spēļu, kuras palīdzēs tālāk attīstīt klases finanšu prasmes.

Nora Heinrihsone, uzvarētāju klases skolotāja, atzina, ka skolēni ir ļoti priecīgi un gandarīti par klases panākumiem. “Visjaukāk sajutos, kad pēc konkursa viena no skolniecēm teica: “Skolotāj, mēs nekad agrāk kā klase nekur neesam uzvarējuši, tātad mēs tomēr varam!”” pateicoties par pozitīvo piedzīvojumu un pārdzīvojumu, piebilda skolotāja.

“SEB bankā jau izveidojusies veiksmīga tradīcija – rīkot ekskursijas skolēniem. Atbraucot uz ekskursiju, jaunieši gan uzzina par bankas darbību kopumā, prakses un karjeras iespējām, gan arī paplašina savas zināšanas par naudas lietām un jaunajām tendencēm finanšu pasaulē. Redzam, ka skolēni augsti vērtē iespēju satikties un iesaistīties diskusijās ar dažādu jomu profesionāļiem – no Finanšu tirgus pārvaldes, no Digitālās pārvaldes, no Klientu apkalpošanas pārvaldes. Kopš gada sākuma SEB finanšu centru Valdlaučos apmeklēja jau gandrīz 30 klases no dažādām Latvijas skolām. Tas nozīmē, ka vidēji novadām divas ekskursijas nedēļā,” saka SEB bankas vadītāja Ieva Tetere.

“Savukārt “European Money Quiz” viktorīnas trīs pirmo vietu ieguvējiem 19. aprīlī sagatavojām programmu visai dienai. Skolēni uzzinās gan par to, kā gudri plānot savas finanses, gan par digitālo attīstību finanšu jomā, gan par naudas un tiešsaistes pirkumu drošību, ka arī iepazīsies ar Klientu centra darbību un vairāk uzzinās par to, kā stādā mūsdienīgā banka. Tāpat paredzēts iedvesmojošais viesrunātājs, kura vārdu pagaidām turam noslēpumā, lai sagādātu skolēniem pārsteigumu,” tā par finanšu dienu SEB finanšu centrā Valdlaučos, kas notiks jau šo ceturtdien, piebilst Ieva Tetere.

Divi labākie skolēni no Ogres 1. vidusskolas 7.b klases kopā ar savu skolotāju 7. maijā dosies uz Briseli, kur 8. maijā piedalīsies “European Money Quiz” Eiropas finālā un sacentīsies ar nacionālo finālu uzvarētājiem no pārējām 29 Eiropas valstīm. Skolēniem Briselē paredzētas arī izklaidējošas un izglītojošas aktivitātes, kā arī balvas par sasniegumiem.

“European Money Quiz” viktorīnu spēlē bezmaksas mācību platformā “Kahoot!”, un tā ietver jautājumus par finansēm, matemātiku, kiberdrošību un tiešsaistes banku. Abos finālos jautājumi bija latviešu valodā, bet pati “Kahoot!” platforma ir angļu valodā.

LKA ir izveidojusi dažādas viktorīnas latviešu valodā “Kahoot!” platformā, lai palīdzētu skolēniem paaugstināt viņu finanšu pratības līmeni.

Aicinām skolotājus arī ikdienas darbā izmantot viktorīnas, lai padarītu mācību procesu interaktīvu un jautru: https://www.lka.org.lv/izglitiba-un-apmacibas/money-quiz/.

 

“European Money Quiz” nacionālā fināla rezultāti pa klasēm.