Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Saeimā atbalsta LIZDA priekšlikumus 5. oktobri noteikt par Skolotāju dienu un 10. novembri kā Zinātnes dienu

Trešdiena 16/05/2018

 

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē 2018.gada 16.maijā izskatot likumprojektu Grozījumi likumā „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” atbalstīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāja Alda Adamoviča, deputātu Ingūnas Sudrabas un Gunāra Kūtra “No sirds Latvijai”(NSL) priekšlikumu 5. oktobri noteikt par Skolotāju dienu, aizstājot pašlaik noteikto normu, ka Skolotāju diena tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā. Savukārt 10. novembri noteikt kā Zinātnes dienu. Ar abiem šiem rosinājumiem Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) jau iepriekš bija vērsusies pie visu Saeimas frakciju politiķiem. Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija šo jautājumu aicina skatīt nākamās kārtējās Saeimas sēdes darba kārtībā, kas notiks 2018.gada 24.maijā.

LIZDA izsaka pateicību par atbalstu Ingūnai Sudrabai un Gunāram Kūtrim (NSL), Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātiem, kas izprotot jautājuma nozīmību, atbalstīja likumprojekta tālāku virzību. 
LIZDA pateicas par atbalstošu nostāju arī UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas Ģenerālsekretārei Baibai Moļņikai un Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktora vietniecei pedagogu un pieaugušo izglītības jomā Baibai Bašķerei.

LIZDA cer, ka Saeimas deputāti pieņems atbildīgus lēmumus, lai šīs starptautiski atzīmētās dienas, tiktu iekļautas arī Latvijas atzīmējamo dienu sarakstā!