Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Politiķi nespēj zinātnei piešķirt ne pietiekamu finansējumu, ne nozares dienu

Otrdiena 05/06/2018

 

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē 2018.gada 5.jūnijā izskatot likumprojekta grozījumus „Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām” tomēr neatbalstīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāja Alda Adamoviča, deputātu Ingūnas Sudrabas un Gunāra Kūtra “No sirds Latvijai”(NSL) iesniegtos priekšlikumu 5. oktobri noteikt par Skolotāju dienu un 10. novembri noteikt kā Zinātnes dienu. 

Ar abiem šiem rosinājumiem Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) jau iepriekš bija vērsusies pie visu Saeimas frakciju politiķiem. Atbalstošu nostāju šo atzīmējamo dienu nostiprināšanai pauda arī UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas Ģenerālsekretāre Baiba Moļņika un Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktora vietniece pedagogu un pieaugušo izglītības jomā Baiba Bašķere.

LIZDA atgādina, ka no 1994.gada pēc Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas, jeb UNESCO iniciatīvas par starptautiski svinamu dienu pasludināja 5.oktobri. No 1994.gada šī diena ne vien formāli tika pasludināta par Starptautisko skolotāju dienu, bet pirmo reizi tika svinēta, atzīmējot kārtējo gada dienu notikumam, kad 1966.gada 5.oktobrī, Parīzē tika pieņemtas UNESCO un Starptautiskās Darba organizācijas rekomendācijas par skolotāju statusu. Mūsdienās 5.oktobris ir iespēja atcerēties šo pieņemto rekomendāciju nozīmību, kuru vadlīnijas par skolotāju profesionalitāti, nodarbinātības apstākļiem, līdzdalību lēmumu pieņemšanā un pasaules valstu centieniem uzlabot izglītības kvalitāti ir vēl joprojām ļoti aktuālas.

LIZDA pauž nožēlu, ka Saeimas deputāti nav spējuši pieņemt atbildīgus lēmumus, lai šīs starptautiski atzīmētās dienas, tiktu iekļautas arī Latvijas atzīmējamo dienu sarakstā, tādejādi nostiprinot skolotāja profesijas prestižu un stiprinot zinātnes nozīmību!