Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA tiekas ar Saeimas priekšsēdētāju I.Mūrnieci, lai pārrunātu politiķu rīcību un parakstīto vienošanos pildīšanu

Otrdiena 19/06/2018

Pirmdien, 2018.gada 18.jūnijā notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētājas I.Vanagas, LIZDA Padomes pārstāvju, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētāja E.Baldzēna un Saeimas priekšsēdētājas I.Mūrnieces tikšanās. Tās laikā tika apspriesta politiķu un arodbiedrības nepietiekamais dialogs un uzsākto kampaņu gaita. LIZDA parakstu vākšanas un vēstuļu sūtīšanas kampaņu mērķis ir panākt visu pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas pakāpenisku nodrošināšanu no valsts budžeta, kā arī “Speciālās izglītības skolotāju, sporta skolotāju un pirmsskolas skolotāju izdienas pensiju likuma” pieņemšanu. LIZDA vēstuļu un parakstu vākšanas kampaņas tika rīkotas, lai panāktu, ka valsts amatpersonas ieklausās, sadzird un rīkojas un beidzot tiktu izpildīti pirms 12. Saeimas vēlēšanām parakstītajās vienošanās iekļautie punkti par turpmāko sadarbību.

I.Mūrniece tiekoties ar arodbiedrības pārstāvjiem un klātienē uzklausot argumentus par kampaņas organizēšanas gaitu, atzina ka politikas veidotājiem ir jāuzlabo dialogs ar nozares pārstāvjiem, kā arī ir jānodrošina problēmjautājumu risināšana tos izskatot  Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā. I.Mūrniece ir pirmā no politiķiem, kas ir atsaukusies LIZDA aicinājumam sēsties pie sarunu galda, lai risinātu kampaņas ietvaros aktualizētos jautājumus.

Tikšanās reizē ar Saeimas priekšsēdētāju piedalījās: LIZDA priekšsēdētāja – I.Vanaga, LBAS priekšsēdētājs E.Baldzēns, LIZDA Jēkabpils starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja I.Ermansone un Rīgas pilsētas arodorganizācijas priekšsēdētāja L.Semjonova.