Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA diskusija “Pedagogs - profesija vai misija?“ sarunu festivāla LAMPA ietvaros

Otrdiena 26/06/2018

Lai panāktu pēc iespējas lielāku sabiedrības līdzdalību mums svarīgu jautājumu aktualizēšanā, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) 2018.gada 30.jūnijā plkst. 12.00 – 13.30 sarunu festivāla LAMPA ietvaros organizē diskusiju “PEDAGOGS - PROFESIJA VAI MISIJA?”.

Interaktīvā diskusijā ar nozares ekspertiem un sarunu festivāla LAMPA apmeklētājiem ir plānots veidot “lomu spēles”, kurās varēs izspēlēt dažādas situācijas no: pedagoga – bērna, pedagoga - vecāka un pedagoga – izglītības iestādes vadītāja redzes punkta, iejūtoties konkrētā tēla ikdienas mijiedarbības situācijā. Tās būs īsas, spontānas un neiestudētas ainas, kuru tematiku varēs noteikt paši skatītāji. Diskusijā LIZDA vēlas sniegt dziļāku izpratni par to, cik reizēm sarežģīti ir novilkt līniju starp darbu un hobiju, iesaistīto pušu pienākumiem un tiesībām. Rezultātā apkoposim labākās idejas, mēģinot saskatīt atbildi, kā mēs visi kopā varam uzlabot darba vidi izglītības iestādēs un panākt izcilu izglītības sistēmu visā Latvijā. 

Diskusiju vadīs komiķis Jānis Skutelis.

Diskusijā kā eksperti piedalīsies: 

Aldis Adamovičs Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs, 

Inga Vanaga LIZDA priekšsēdētāja, 

Roberts Ķīlis Sociālantropologs, 

Ansis Bogustovs žurnālists un 4 bērnu tēvs, 

Viktors Litaunieks Valmieras Pārgaujas sākumskolas direktors, 

Iveta Vāvere Cēsu Pilsētas vidusskolas sociālais pedagogs un skolniece Ance Sīmane.

Sarunu festivāls LAMPA ir vide un impulss nemitīgai sevis pilnveidošanai mūžīgi mainīgajā pasaulē. Festivāla saturs neatstāj vienaldzīgu – tās ir divas dzīvesprieka pilnas dienas, kurās asināt prātu, paplašināt redzesloku un izaicināt savus priekšstatus. Tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt. Visiem, kas vēlas uzzināt un sarunāties par Latvijai, Eiropai un pasaulei būtiskiem jautājumiem.

Festivāla mājvieta ir Cēsu pils parks, bet tā iedvesmas avoti ir līdzīgi demokrātijas festivāli DānijāZviedrijā un Igaunijā.  Festivālā LAMPA, ko 2017. gadā apmeklēja vairāk nekā 10 000 cilvēku, arī šogad notiks ap 270 pasākumu par visdažādākajām tēmām un visdažādākajos formātos – no nopietnām sarunām, izzinošām darbnīcām un spraigām diskusijām līdz teātra spēlēm un domu rosinošām instalācijām kā pieaugušajiem, tā bērniem.

Diskusija būs redzama arī LMT straume tiešraidē un pēc tam būs iespēja piekļūt pasākuma ierakstam!

Ieeja uz visiem pasākumiem ir brīva. 

Uzzināt vairāk: www.festivalslampa.lv