Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   42 549 parakstu panākuši, ka ledus izkustas!

Ceturtdiena 12/07/2018

Pateicoties 42 549 LIZDA biedriem un viņu atbalstītājiem šodien notika LIZDA pārstāvju – priekšsēdētājas Inga Vanagas, Valkas starpnovadu AO priekšsēdētājas Lailas Ozoliņas,  Rīgas pilsētas AO priekšsēdētājas Ligitas Semjonovas, Ogres starpnovadu AO priekšsēdētājas Velgas Kalniņas tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) un 12. Saeimas deputātu A. Mežuli (ZZS).

Tikšanās mērķis bija noskaidrot iespējamos risinājumus par LIZDA kampaņas ietvaros iesniegtajām prasībām, ko parakstīja 42 549 LIZDA biedri un viņu atbalstītāji:

·      pirmsskolas pedagogu nevienlīdzības mazināšanu, pakāpeniski atalgojumu nodrošinot no valsts budžeta;

·      “Speciālās izglītības skolotāju, sporta skolotāju un pirmsskolas skolotāju izdienas pensiju likuma” pieņemšanu.

M.Kučinskis piekrita, ka no valsts budžeta pakāpeniski būtu jānodrošina pirmsskolas pedagogu atalgojums, un apņēmās to izrunāt ar koalīcijas partneriem, lai nepieciešamais finansējums tiktu nodrošināts no 01.01.2019. Abas puses vienojās, ka līdz LIZDA Padomei 15.08.2018. jānoskaidro, kādi normatīvie akti jāgroza, lai pedagogi gūtu pārliecību par solītā pildīšanu.

Par “Speciālās izglītības skolotāju, sporta skolotāju un pirmsskolas skolotāju izdienas pensiju likuma” pieņemšanu LIZDA un Ministru prezidenta domas dalījās. M.Kučinskis nepiekrīt tālākai likumprojekta virzībai, jo esot jāizanalizē visas izdienas pensijas, ņemot vērā Valsts Kontroles ziņojumu. Kā kompromisa risinājums tika apspriests – jau spēkā esošā sociālās atbalsta programmas pedagogiem, kuri zaudē darbu skolu reorganizēšanas rezultātā, izmantošana arī šo pedagogu (speciālās izglītības iestāžu, pirmsskolas un sporta) atbalstam.

LIZDA izsaka pateicību par tikšanos Ministru prezidentam M.Kučinskim un par tikšanās organizēšanu ZZS pārstāvjiem - A.Mežulim un Č.Batņam.