Aptauja
Kuri no minētajiem dzīves kvalitātes aspektiem, Jūsu skatījumā, pedagogam ir visnozīmīgākie?
Nodarbinātība (darba slodze)
Darba vide (darba aizsardzības pasākumi)
Tiesiskums (tiesības, kas reglamentē attiecības ar skolēniem, vecākiem, kā arī vadītājiem)
Izglītība (kvalifikācijas celšanas iespējas)
Informētība (manis kā arodbiedrības biedra informēšana)
Materiālā labklājība (darba alga, piemaksa par labu darbu)
Sociālā drošība (sociālā aizsardzība, materiālā palīdzība nelaimes gadījumos)
Veselība (veselības apdrošināšana, pasākumi veselības uzlabošanai)
Brīvais laiks (kultūras un sporta pasākumi)
Darba un ģimenes savienošana (iespējas savienot darbu situācijās, kad ir mazi bērni utt.)
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA panāk, ka pedagogu zemākā mēneša darba algas likme pieaugs līdz 710 EUR

Otrdiena 28/08/2018

2018. gada 28. augustā notika Saeimas Koalīcijas sadarbības padomes tikšanās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāju un Padomes pārstāvjiem, kurā tika izskatīts jautājums par politiķu turpmāko rīcību, lai realizētu Ministru kabinetā apstiprināto pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku un LIZDA kampaņas prasības par pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksas pakāpenisku nodrošināšanu no valsts budžeta un “Speciālās izglītības skolotāju, sporta skolotāju un pirmsskolas skolotāju izdienas pensiju likuma” pieņemšanu. 

 

Saeimas Koalīcijas sadarbības padomes sēdē LIZDA panāca, ka:

1. Pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku sāks īstenot ar 2018. gada 1. septembri.  Pedagogu zemākā mēneša darba algas likme šogad tiks paaugstināta par 30,00 euro, sasniedzot 710,00 euro par likmi. Grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” tiks apstiprināti jau š.g. 4. septembra Ministru kabineta sēdē. Kopumā šī gada četriem mēnešiem grafika īstenošanai nepieciešami 6,7 miljoni euro, bet 2019. gadā nepieciešami 19 miljoni euro.

2.     No 2019. gada 1. janvāra no valsts budžeta pakāpeniski tiks finansēta pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu darba samaksa (no valsts budžeta tiks apmaksātas 4 stundas). LIZDA aicinās arī visas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem iespēju robežās nodrošināt zemāko mēneša darba algas likmi 710,00 euro jau sākot ar 2018. gada 1. septembri.

3.     Līdz š.g. 5. oktobrim  tiks pieņemti grozījumi Izglītības likumā, nosakot, ka sociālā atbalsta programma būs pieejama arī pirmsskolas, speciālās izglītības un sporta pedagogiem, tādējādi aizvietojot izdienas pensijas.

Saeimas Koalīcijas sadarbības padomes sēdē no LIZDA piedalījās: priekšsēdētāja I.Vanaga, Jēkabpils starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja I.Ermansone, Cēsu starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Ausma Klētniece, Talsu starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Inta Libreiha un Jūrmalas pilsētas  arodorganizācijas priekšsēdētājs Sandis Bērziņš.

LIZDA Padomes saka paldies visiem 42 549 biedriem un atbalstītājiem kas parakstījās un atbalstīja LIZDA kampaņas prasības. LIZDA pateicas visām trim koalīcijas partijām (Zaļo un Zemnieku savienība, “VIENOTĪBA”, Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”) un personīgi Ministru prezidentam M.Kučinskim. 

Ņemot vērā, ka LIZDA prasības tika respektētas un rasti risinājumi, plānotā piketa organizēšana TIEK ATCELTA.

Paldies ikvienam, kas atbalstīja un piedalījās LIZDA rīkotajās kampaņās, kā arī izrādīja gatavību piedalīties piketa norisē.

Turpināsim būt tikpat vienoti un mērķtiecīgi, sasniedzot KOPĪGUS mērķus! KOPĀ MĒS ESAM SPĒKS!