Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   LIZDA, LSA un LJZA aicina Saeimas deputātus izveidot Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisiju

Trešdiena 28/11/2018

Lai nodrošinātu ar augstākās izglītības un zinātnes jautājumu saistīto likumdošanas priekšlikumu un iniciatīvu apspriešanu, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), Latvijas Studentu apvienība (LSA) un Latvijas Jauno zinātnieku apvienība (LJZA) ir nosūtījusi vēstuli Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un visām Saeimas deputātu frakcijām, ar aicinājumu izveidot Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisiju.

Gan likumdevēja, gan izpildvaras līmenī aktuāli vairāki ar augstākās izglītības un zinātnes attīstību saistīti jautājumi – kvalitātes nodrošināšana, resursu konsolidācija un koplietošana, bāzes finansējuma palielināšana, akadēmiskā un zinātniskā personāla karjeras iespēju attīstība. Apakškomitejā būtu svarīgi diskutēt par Augstskolu likuma un Zinātniskās darbības likuma apvienošanu, par studiju procesa nedalīšanu atsevišķi akadēmiskajās un profesionālajās studiju programmās.

Nepieciešamību steidzami risināt virkni augstākās izglītības un zinātnes problēmjautājumu, ko precīzāk un kvalitatīvāk varētu risināt šāda apakškomisija, apstiprina arī 2018. gadā Augstākās izglītības padomes (turpmāk – AIP) iniciētā vēstule – noteikt 2019. gadu par Latvijas Nacionālās augstākās izglītības un zinātnes simtgades gadu, kuru parakstījušas augstākās izglītības un zinātnes ieinteresētās puses.

Vēstules teksts (PDF)

AIP 31.01.2018. vēstule Nr. 1 12/12 "Aicinājums noteikt 2019. gadu par Latvijas augstākās izglītības un zinātnes sistēmas simtgades gadu”