Aptauja
Vai Jūsu pārstāvētajā augstākās izglītības iestādē ar 2019.gada 1.janvāri ir paaugstinājusies zemākā mēneša darba algas likme?
Jā, ir paaugstinājusies
Nē, nav paaugstinājusies
Neesmu informēts / -a
[Rezultāti] [Arhīvs]  View arodbiedriba's profile on slideshare 
 

   Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti vienbalsīgi atbalsta Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas izveidi

Otrdiena 04/12/2018

 

2018.gada 4.decembrī Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti vienbalsīgi atbalstīja Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas izveidi.

Jaunajā apakškomisijā strādās sekojoši 13. Saeimas deputāti: Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK), Jānis Vucāns (ZZS), Ilga Šuplinska (JKP), Anita Muižniece (JKP), Marija Golubeva (AP), Ilmārs Dūrītis (AP), Arvils Ašerādens (JV) un Evija Papule (S).

Kā tika ziņots jau iepriekš, šā gada 28.novembrī Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), Latvijas Studentu apvienība (LSA) un Latvijas Jauno zinātnieku apvienība (LJZA) nosūtīja atklātu vēstuli Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai un visām Saeimas deputātu frakcijām, ar lūgumu izveidot Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisiju, lai turpmāk tiktu nodrošināta augstākās izglītības un zinātnes jautājumu saistīto likumdošanas priekšlikumu un iniciatīvu efektīva apspriešana un ieviešana.

LIZDA, LSA un LJZA vēstulē norādīja, ka šobrīd gan likumdevēja, gan izpildvaras līmenī aktuāli vairāki ar augstākās izglītības un zinātnes attīstību saistīti jautājumi – kvalitātes nodrošināšana, resursu konsolidācija un koplietošana, bāzes finansējuma palielināšana, akadēmiskā un zinātniskā personāla karjeras iespēju attīstība. Apakškomitejā būtu svarīgi diskutēt par Augstskolu likuma un Zinātniskās darbības likuma apvienošanu, par studiju procesa nedalīšanu atsevišķi akadēmiskajās un profesionālajās studiju programmās.

Nepieciešamību steidzami risināt virkni augstākās izglītības un zinātnes problēmjautājumu, ko precīzāk un kvalitatīvāk varētu risināt šāda apakškomisija, apstiprina arī 2018. gadā Augstākās izglītības padomes (AIP) iniciētā vēstule – noteikt 2019. gadu par Latvijas Nacionālās augstākās izglītības un zinātnes simtgades gadu, kuru parakstījušas augstākās izglītības un zinātnes ieinteresētās puses.